Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲା ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||

ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଲିଜ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜମି ଉପରେ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଗଣ ସମାବେଶ

30/06/2019 at 12:48 PM

ଚୌଦ୍ବାର ୩୦|୬:  ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଲିଜ୍ ଜମି ଉପରେ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଏକ ଗଣ ସମାବେଶ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଚୌଦ୍ବାର ପୌରାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଲ୍ଲାରପୁର କାଗଜକଳକୁ ୧୯୯୧ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରାୟ ୫୮୧ ଏକର ଜମି ଲିଜରେ ଦେଇଥିଲେ । ୨୦୦୩ରେ କାରଖାନାକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେବା ପରେ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜମିକୁ ପଟାଦାର ସତ୍ବ କରିନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ବେଆଇନି ଭାବେ ସ୍ଥିତିବାନ କରି ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

ଶିଳ୍ପଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡିଥିବା ଚୌଦ୍ବାରର ବହୁମୂଲ୍ୟବାନ ଏହି ସରକାରୀ ଜମି ଉପରେ ନୂତନ କାରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିବାଦରେ ଟିପିଏମ ବଜାରଠାରେ ଏହି ସମାବେଶ ଆୟୋଜନ ଶିଳ୍ପ ବଞ୍ଚାଅ କମିଟି ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର ବହୁ ଲୋକମାନେ ବିଶେଷ କରି ଶତାଧିକ ମହିଳା ମାନେ ଯୋଗ ଦେଇ ବଲ୍ଲାରପୁର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ହୀନ ଉଦ୍ୟମକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜମି ଉପରେ କେବଳ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ନଚେତ୍ ତିବ୍ର ବିରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts