Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟ । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୨ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ହଜିନି ମାନବିକତା, ପାଇଥିବା ସୁନା ଗହଣାକୁ ଫେରାଇଦେଲେ ଅଟୋ ଚାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ଲିଷ୍ଟରେ ଅନୀଲ ପାଣ୍ଡି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୩ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଓ ଜଣେ ଆରଆଇ ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାତ୍ୟା ଅପଡେଟ୍ : ୩ରୁ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା, ୪ରେ ପବନର ବେଗ ଛୁଇଁବ ୯୦ କି.ମି.
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ରାଜଧାନୀରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ, ଘୋଷଣା କଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ୍‌ ସରକାର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଜୁସ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା : ADG କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କଲା ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ୩୦ ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||

ଚାଚା-ପୁତୁରା ପଲିଟିକ୍ସ : ପଶୁପତି ପାରସଙ୍କ ବାସଭବନ ଘେରିଲେ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନଙ୍କ ସମର୍ଥକ, ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ବି ଲେଖିଲେ ଚିଠି

16/06/2021 at 2:30 PM

ପାଟନା ୧୬/ ୦୬ : ବିହାର ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ଘଡିକେ ଘୋଟା ଛୁଟୁଛି । ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି (LJP)ରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବାପରେ ଏବେ ବିହାରରେ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ସରଗରମ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମେ ରାମବିଳାସ ପାସଓ୍ବାନଙ୍କ ଭାଇ ପଶୁପତି ପାରସ ଦଳର ୫ ଜଣ ସାଂସଦଙ୍କୁ ନେଇ ପାର୍ଟିରେ ନିଜର ଦବଦବା ଦେଖାଇଥିଲେ । ପରେ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନ ଏହି ୫ ଜଣ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ ।


ତେବେ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଘମାସନ ଜାରି ରହିଛି । ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନ, ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଏ ବାବଦରେ ଚିଠି ଲେଖିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଚିଠିରେ ସେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି (LJP)ର ସଂସଦୀୟ ଦଳ ନେତା ଭାବେ ପଶୁପତି ପାରସଙ୍କ ନାଁକୁ ମାନ୍ୟତା ଦେବା ଉପରେ ପୁଣି ଥରେ ବିଚାର କରାଯାଉ । ଚିରାଗଙ୍କର କହିବା କଥା ଯେ, ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦଳୀୟ ନିୟମ ଭିତ୍ତିରେ ହୋଇନାହିଁ । ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହିଁ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ନେତା ଚୟନ କରିଥାନ୍ତି । ତେଣୁ ପୁନଶ୍ଚ ତାଙ୍କୁ ସଂସଦୀୟ ଦଳ ନେତା ଭାବେ ନିଯୁ୍କ୍ତ କରିବାକୁ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିର୍ଲାଙ୍କୁ ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।


ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି (LJP)ରେ ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ଉଗ୍ର ରୂପ ନେବାରେ ଲାଗିଛି । ବୁଧବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ ପଶୁପତି ପାରସଙ୍କ ବାସଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନଙ୍କ ସମର୍ଥକ । ଦଳ ଏବେ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ହଟାଇଦିଆଯିବା ପରେ ଏବେ ସୁରଜ ଭାନଙ୍କୁ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ଦିନେ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦଳର ସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇପାରେ । ବୁଧବାର ଦିନ ୧ଟାରେ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନ ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସ କରିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶେଷ ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ଏହାକୁ ରଦ୍ଦ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନଙ୍କ ଆଗାମୀ ପଦକ୍ଷେପ କଣ ରହୁଛି ତାହା ଦେଖିବା ବାକି ରହିଲା ।

   Related Posts