Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ରାଜଧାନୀରେ ଏବେ ସବୁ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲା, କିନ୍ତୁ ସର୍ତ୍ତ ସହ

1/06/2020 at 9:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧।୦୬: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ନେଇ ଏକ ଆଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଏବେ ସବୁ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲା ରହିବ। ଯଦି ଦୋକାନ ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରିବେ ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଦିନ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଦ ଦୋକାନକୁ ଯୁଗ୍ମ ଅଯୁଗ୍ମ ନିୟମ ଆଧାରରେ ଖୋଲା ଯାଉଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଦ ଦୋକାନ ପାଇଁ ନୂତନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏବେ ମଦ ଦୋକାନ ଖାଲିବା ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଜାରି ଯୁଗ୍ମ ଅଯୁଗ୍ମ ନିୟମକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ନୂତନ ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ମଦ ଦୋକାନର ମାଲିକ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କଲେ ଦୋକାନ ପ୍ରତିଦିନ ଖୋଲି ପାରିବେ। ଏବେ ମଦ ଦୋକାନ ସକାଳ ୯ଟାରୁ ରାତି ୮ଟା ଯାଏ ଖୋଲା ରହିବ।

କମ୍ରାଗତ ବଢିଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ

ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ୯୯୦ଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହା ପରେ ରାଜଧାନୀରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରି ୨୦,୮୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୫୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ରବିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୨୯୫ ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts