Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ପରେ ଉତ୍ସବରେ ଡୁବିଲେ ଲିଓନେଲ ମେସି, ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ସାର୍ଟ ଖୋଲି କଲେ ଡାନ୍ସ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

11/07/2021 at 8:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧।୦୭: ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ଅଧିନାୟକ ଲିଓନେଲ ମେସିଙ୍କ ପାଇଁ କୋପା ଆମେରିକା କପ୍ ଜିତିବ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। ମେସି ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନିଜର ୧୬ ବର୍ଷର କ୍ୟାରିୟରରେ କୌଣସି ବି ବଡ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଜିତି ପାରିନଥିଲେ। ଶେଷରେ ମେସିଙ୍କ ବଡ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବାର ସ୍ଵପ୍ନ ରବିବାର ସାକାରା ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ବ୍ରାଜିଲକୁ ୧-୦ରେ ହରାଇ ୨୮ ବର୍ଷ ପରେ କୋପା ଆମେରିକା ଫୁଟବଲ୍‌ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ମେସିଙ୍କୁ ବ୍ରାଜିଲର ନେମାରଙ୍କ ସହିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳିର ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ମେସି ଛଅଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୪ ଗୋଲ୍ ଦେବା ସହ ପାଞ୍ଚଟି ଗୋଲ୍ ଦେବାରେ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦୫ରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବା ପରଠୁ ଅଧିନାୟକ ମେସିଙ୍କ ଜାତୀୟ ଦଳ ସହିତ ଏହା ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ରହିଛି।

ମେସି ପଡିଆରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ସ୍ଵଭାବ ଥିଲେ। ନିଜ ଖୁସିକୁ ନେଇ ସେ ପଡିଆରେ ସେତିକି ଉତ୍ସବ ମନାଇ ପାରିନଥିଲେ, ଯେମିତି ସେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ମନାଇଛନ୍ତି। ଚାମ୍ପିଅନ ହେବା ପରେ ମେସି ହାତରେ ଟ୍ରଫି ଉଠାଇ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ସାର୍ଟ ଖୋଲି ଖୋଲା ଦେହରେ ନାଚୁଥିବାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ସେ ଏକ ଅଲଗା ଦୁନିଆରେ ହଜି ଯାଇଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଛି। ମେସିଙ୍କୁ ଦଳର ସାଥୀ ଖେଳାଳି ଘେରି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ମଝିରେ ସେ ନାଚୁଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଶଂସକ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ରଖୁଛନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଗତ କୋପା ଆମେରିକା ଟାଇଟଲ୍ ୧୯୯୩ରେ ଜିତିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଦଳ ହାତ ଖାଲି ରହିଥିଲା। ତାରକା ଖେଲାଳି ଲିଓନେଲ ମେସିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ଵରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ୨୦୧୫ ଓ ୨୦୧୬ରେ ୨ ଥର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲା। ମେସିଙ୍କ ଏହା କୋପା ଆମେରିକାରେ ୩୪ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲା। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ମେସି ମୋଟ୍ ୧୩ ଗୋଲ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ କୋପା ଆମେରିକାରେ ୪ ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts