Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଫେସବୁକ୍ ରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏହି ଖାସ୍ ଫିଚର, ଜାଣିଲେ ଆପଣବି ହେବେ ବ୍ୟଥିତ

27/09/2019 at 5:21 PM

ବ୍ରିସବେନ୍: ବିଶ୍ୱର ଲୋକପ୍ରୀୟ ସୋସାଲ ସାଇଟ୍ ଫେସବୁକ୍ ତାଙ୍କର ସବୁଠୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଫିଚରକୁ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ‘ଲାଇକ୍ସ’ ସଂଖ୍ୟା ଲୁଚାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି। ଫେସବୁକ୍ ଲାଇକ୍ ଲାଗି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସାମାଜିକ ଚାପ ବଢୁଛି। ଏଣୁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିବା ଫେସବୁକ୍ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଫେସବୁକ୍ ଙ୍କ ଏହି ପ୍ରୟୋଗ ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହାର ଫଳାଫଳ ଜଣାପଡିବା ପରେ କ୍ରମେ ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ଦେଶର ପେଜ୍ ମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରୟୋଗ ହେବ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ୟୁଜର କରୁଥିବା ପୋଷ୍ଟର କମେଣ୍ଟ ତ ଦେଖି ପାରିବେ, ହେଲେ ଏହାର ସଂଖ୍ୟା ଆଉ ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏ ନେଇ ଫେସବୁକ୍ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରିଥିବା ବେଳେ ‘କେହି ଫେସବୁକ୍ ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା ମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉ ତାହା କମ୍ପାନୀ ଚେହେଁ ନାହିଁ’ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି। ତେବେ ଯଦି ଫେସବୁକ୍ ତାଙ୍କର ଏହି ଫିଚରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ପଡିବ ପ୍ରଭାବ।   

ଫେସବୁକ୍ ରେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୋଫାଇଲ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି କି ଫଟୋ ବଦଳାନ୍ତି ଅଥବା ନୂଆ କିଛି ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି ପେଜ୍ ରେ ଆପଣଙ୍କ ସହ ଥିବା ଲୋକେ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତି। ଏହି ଲାଇକ୍ ଦେଖି ଆପଣ ଜାଣି ଯାଆନ୍ତି କେତେ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲାଇକ୍ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଫେସବୁକ୍ ର ଏବେ ଲାଇକ୍ କାଉଣ୍ଟ ଫିଚରଟି ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରୋଫାଇଲ, ଫଟୋ ଓ ଷ୍ଟାଟସକୁ ଲାଇକ୍ ତ ମିଳିବ ହେଲେ ଏହାର ସଂଖ୍ୟା କେତେ ତାହା ଆଉ ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ। ତେବେ ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଏହି ଫିଚର ରହିଛି। ଇଂଷ୍ଟାର ଏହି ଫିଚରକୁ କମ୍ପାନୀ ଏବେ ଫେସବୁକ୍ ରେ ବି ପ୍ରୟୋଗ କରି ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

   Related Posts