Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଗର୍ଭପାତ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ ମା’, ନିର୍ଭୟା ମାମଲା ଲଢିବା ବେଳେ ମିଳିଥିଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଧମକ, କିନ୍ତୁ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଝୁଲାଇଥିଲେ ସୀମା

4/04/2020 at 3:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୪|୦୪: ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯାଇଛି । ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପରିବାର ନ୍ୟାୟ ପାଇଛନ୍ତି । ଏହି ୮ ବର୍ଷର ଲଢେଇରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ମହିଳା ଆଇନଜୀବୀ ସୀମା କୁଶଓ୍ୱାହା । ସେ ଏହି ସଫଳତା କିପରି ପାଇଥିଲେ, କିପରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଖୁଣ୍ଟରେ ଜୁଲାଇଥିଲେ ସେନେଇ ନିଜ ଅନୁଭୂତି ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ।

ସୀମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଉଗରପୁରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ବେଳେ ଗର୍ଭପାତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ପିତା ଓ ଜେଜେ ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ।ତାଙ୍କ ଭାଇମାନେ ତାଙ୍କୁ ସାବତ ସନ୍ତାନ ଭଳି ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଏଲଏଲବି ପଢିବାରେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସେ ଘର ଛାଡି ପଢିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ।କାନପୁର କୋର୍ଟରେ ମହିଳା ଓକିଲଙ୍କୁ ତାରିଖ ମିଳିନଥାଏ ।ତେଣୁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସି ୟୁପିଏସସି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ହେଲା ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଘରେ ଭଡା ରହୁଥିଲେ । ସେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ କେସ୍ ନ ଲଢିବାକୁ ଅନ୍ୟ ଓକିଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ନିର୍ଭୟାଙ୍କ ମାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା ।

ସୀମା ଆଶାଦେବୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଛାଡିଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ସେ ମଧ୍ୟ ଲଢିବେ । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ବହୁତ ମିଛ କହିଥିଲେ । ଏପରିକି ସେହି ରାସ୍ତା ଦେଖି ନଥିବା ସେମାନେ କହିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଓକିଲ ଏପି ସିଂ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସୀମା ଲଢେଇରେ ପଛକୁ ହଟିନଥିଲେ । ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ଅନକ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗାଳି ଦିଆଯାଉଥିଲା । ଏପରିକି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ଖାତିର କରିନଥିଲେ । ଶେଷରେ ନ୍ୟାୟ ମଳିଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

   Related Posts