Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସବୁ ଆଡେ ନିରବତା ଛାଇ ରହିଛି, ତେଣୁ ଭୁଲି ଯାଆନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ: ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି

12/04/2020 at 8:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୦୪: ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ହାହାକାର ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସଂପ୍ରତି ପୂରା ଦୁନିଆ ସ୍ଥାଣୁ ପାଲଟି ଯାଇଛି। ଏହାର ପ୍ରକୋପକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ଵର ଅନେକ ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲାଗିଛି। ଏହି କାରଣରୁ କ୍ରିକେଟ୍‌ ସବୁଠୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଟି-୨୦ ଲିଗ୍‌ ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସଂସ୍କରଣ ମଧ୍ୟ ଅଟକି ରହିଛି। ଦେଶରେ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ଏହି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରି ସାରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ବର୍ଣ୍ଣାଢ୍ୟ ଲିଗ୍‌କୁ ଅନିଶ୍ଚିତକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(BCCI)ର ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ଯେବେ ଲିଗ୍‌ର ଆୟୋଜନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଗଲା ସେ କହିଲେ ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନର ଅବସ୍ଥାରେ ଏହା ଉପରେ ଚିନ୍ତା କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ।

ଏକ ଇଂରାଜୀ ଖବର କାଗଜ ‘ଦ ନ୍ୟୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍’ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏବେ ଯେଉଁ ଅବସ୍ଥା ରହିଛି ଏଥିରେ ଲିଗ୍‌ର ଆୟୋଜନ ହେବା ମୁସ୍କିଲ।

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆମେ କିଛି କହି ପାରିବୁ ନାହିଁ ଏବଂ କହିବାକୁ ବା କଣ ବାକି ଅଛି ? ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ, ଲୋକେ ଘରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି, ଅଫିସ ବନ୍ଦ, କେହି ବି କୌଣସି ଆଡେ ଯାଇ  ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଲାଗୁଛି ଏମିତି ସ୍ଥିତି ମେ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗି ରହିପାରେ।

ଏହି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସଂପ୍ରତି ଯେଉଁ ଅବସ୍ଥା ତାହା କୌଣସି ଖେଳ ପକ୍ଷରେ ନୁହଁ। ଆପଣ ଖେଳାଳି କେଉଁଠୁ ଆଣିବେ, ଖେଳାଳି ଯାତ୍ରା କେମିତି କରିବେ। ଏହା ସାଧାରଣ କମନ ସେନ୍ସ ଯେ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ କିଛି ଖେଳ ହେଉ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଆଇପିଏଲକୁ ଭୁଲି ଯାଆନ୍ତୁ।

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବିଷୟରେ ସୋମବାର ଚିତ୍ର ଆହୁରି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ, ଯେବେ ସେ ବିସିସିଆଇର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ସଂପ୍ରତି ସ୍ଥିତି ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିବେ। ଦାଦା କହିଛନ୍ତି ବ୍ୟବହାରିକ ଭାବେ କହିଲେ ଯେବେ ଜୀବନରେ ଚାରିଆଡେ ନିରବତା ଛାଇ ରହିଛି, ତେବେ ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ଖେଳର ଭବିଷ୍ୟତ କେଉଁଠି ରହିଛି।

   Related Posts