Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସାମ୍ବାଦିକ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଛତ୍ରପତି ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରାମ ରହିମ ସମେତ ଅନ୍ୟ ୩ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

17/01/2019 at 6:30 PM

ପଞ୍ଚକୁଲା ୧୭/୧ : ଡେରା ସଚ୍ଚା ସଉଦା ରାମ ରହିମକୁ ସାମ୍ବାଦିକ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଛତ୍ରପତିଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ସହ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମନା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ପଞ୍ଚକୁଲାର ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ | ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ରାମ ରହିମ | ତାଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଞ୍ଚକୁଲା ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି | କୋର୍ଟରେ ତର୍କ ବିତର୍କ ଶେଷ ହେବା ପରେ ବିଚାରପତି ଜଗଦୀପ ସିଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ଟା ୨୫ ବେଳେ ଦଣ୍ଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ୪ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ଅଦାଲତ |

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ସିଓକିଲ ଏବଂ ବିଆଇ ଓକିଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଯୁକ୍ତିତର୍କ | ସିବିଆଇ ଓକିଲ ରାମ ରହିମକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଓକିଲ ରାମ ରହିମ ପାଇଁ ଦୟା ଭିକ୍ଷା କରିଥିଲେ | ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାମ ରହିମ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂରେ ହାତ ଯୋଡି ଛିଡା ହୋଇଥିଲା | ଶୁଣାଣି ବେଳେ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଛତ୍ରପତିଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ସେମାନେ ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ଦାବି କରିଥିଲେ | ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରାମ ରହିମକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା ରାଶି ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା |

ସିବିଆଇ ଓକିଲ ନିଜର ବିଶେଷ ଦଲିଲରେ ରାମ ରହିମକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ ଦରକାର ବୋଲି ଦାବି କରିଥିଲେ | ଅପରପକ୍ଷରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଓକିଲ ରାମ ରହିମକୁ ଅତି କମ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ | ରାମ ରହିମ ସମେତ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ହେଲେ ନିର୍ମଳ, କୁଲଦୀପ ଏବଂ କୃଷ୍ଣଲାଲ | 

   Related Posts