Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ହାପୁର ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ୬ବର୍ଷର ନିରୀହ ଶିଶୁକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ

20/10/2020 at 8:09 AM

ହାପୁର୨୦/୧୦: ହାପୁରରେ ଉପର ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ବୀନା ନାରାୟଣଙ୍କ ଅଦାଲତ ଜଣେ ୬ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ନିରୀହ ଶିଶୁ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଯାଏଁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ୨ମାସର ଟ୍ରାୟଲ୍ ପରେ ସୋମବାର ଏହି ବୀଭତ୍ସ ଦୁଷ୍କର୍ମରେ କୋର୍ଟ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ବିଚାରପତି ବୀନା ନାରାୟଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ହତ୍ୟାର ଏକ ମାମଲାରେ ୨୦୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ତାରିଖରେ ୨ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ।

ନିରୀହ ଶିଶୁ ସହ ୨୦୨୦ ଅଗଷ୍ଟ ୬ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜନପଦ ହାପୁର ଗଢ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସାଇକୋ ଧରଣର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତକୁ ଅନେକ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଏସପି ସଞ୍ଜୀବ ସୁମନ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ପାଖାପାଖି ୧୦ଦିନ ଯାଏଁ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତ ବେଶ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ପୋଲିସକୁ ହଇରାଣ କରିଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ପୋଲିସ ତାକୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ମାମଲା ହାପୁର ଉପର ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍ ଏବଂ ବିଚାରପତି ବୀନା ନାରାୟଣଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିଲା। କୋର୍ଟ ଜଣେ ନିରୀହ ୬ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ସୋମବାର ଏତିହାସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତର ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ଯାଏଁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଯାଇଥିଲା।

ନିରୀହ ଶିଶୁ ସହ ୨୦୨୦ ଅଗଷ୍ଟ ୬ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜନପଦ ହାପୁର ଗଢ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସାଇକୋ ଧରଣର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତକୁ ଅନେକ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଏସପି ସଞ୍ଜୀବ ସୁମନ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ପାଖାପାଖି ୧୦ଦିନ ଯାଏଁ ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତ ବେଶ ନାଟକୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ପୋଲିସକୁ ହଇରାଣ କରିଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ପୋଲିସ ତାକୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।

ହାପୁର ଥାନା ଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦୨୦ ଅଗଷ୍ଟ ୬ତାରିଖରେ ଶିଶୁଟି ନିଜ ଘର ବାହାରେ ଖେଳୁଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତ ଶିଶୁକୁ ବାଇକରେ ବସାଇ ଅପହରଣ କରି ନେଇ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରାତି ସାରା ଗୋଟିଏ କ୍ଷେତରେ ତା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ୍ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକେ ରାତି ସାରା ଶିଶୁକୁ ଖୋଜିଥିଲେ। ସକାଳେ ଶିଶୁଟି କ୍ଷେତରେ ସଂଜ୍ଞାହୀନ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲା। ଶିଶୁଟି ସହ ନୃଶଂସଭାବେ ଯୌନ ଶୋଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ଯାଏଁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲା।

ଅଗଷ୍ଟରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତ ଆଇନକୁ ଚକମା ଦେବା ପାଇଁ ନିଜ ସୁଇସାଇଡ ନୋଟ୍ ଏବଂ ଲୁଗା ଗଙ୍ଗା ନଦୀ କୂଳରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଥିଲା ଯେ ସେ ପୋଲିସ୍ କବଳରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଗଙ୍ଗା ନଦୀକୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଏସପି ସଞ୍ଜୀବ ଅଭିଯୁକ୍ତର ସୁଇସାଇଡ ନୋଟରେ ବିଶ୍ବାସ ନକରି ସର୍ଚ୍ଚ ଅଭିଯାନ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତ ଉପରେ ୨.୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷିତ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ତାରିଖରେ ପୋଲିସ୍ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଲପତକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ଏବେ ଏହି ମାମଲାରେ ପାଖାପାଖି ୫୦ଦିନର ଶୁଣାଣି ପରେ ଦୋଷୀ ଦଲପତକୁ ମୃତ୍ୟୁ ଯାଏଁ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଯାଇଛି।

   Related Posts