Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଭାଗ-୧:କେମିତି ଅଟେ ମୃତ୍ୟୁ ପର ରହସ୍ୟମୟ ଦୁନିଆ

25/12/2019 at 10:08 AM

ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କଅଣ ହୁଏ ଏହା ଅନେକଙ୍କୁ  ଅଜଣା  । ସମସ୍ତରେ ଏକ ପ୍ରହେଳିକା ମଧ୍ୟରେ ରହିଥାଆନ୍ତି । ଏମିତି ଅନେକ ନଜିର ରହିଛି ଜନ୍ମ ହେବାପରେ ଛୋଟ ପିଲାବେଳୁ ଅନେକ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ଜନ୍ମ କଥା କହିଥାଆନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ପରର ରହସ୍ୟମୟ ଦୁନିଆ ବିଷୟରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିବା ବଳେ ଅନେକ ଲୋକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ନଥିବାରୁ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । କିଛି ଲୋକ ଅଧା ବିଶ୍ୱାସ ଅଦା ଅବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ।

 କିଛି ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପୁଣି ଜୀବିତ ହୋଇଥାଆନ୍ତି ।

ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ବି ଅନେକ ଲୋକ ଶ୍ମଶାନରୁ ଜୀବିତ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରି ଥାଆନ୍ତି । ଏପରି ଘଟଣା ଓଡ଼ିଶାରେ ବି ଘଟିଛି ।  ସେମାନେ ବି ଏକ ରହସ୍ୟ ମୟ ଦୁନିଆ କଥା କହିଥାଆନ୍ତି । ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନସ୍‌ରେ ନିୟର ଡେଥ୍‌ ଏକ୍ସପରିଏନସ୍‌ରେ  କୁହାଯାଇଥାଏ ।ମାତ୍ର ଅନ୍ୟମାନେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଦୁନିଆର କଥା ବୋଲିକହିଥଆନ୍ତି । ଏ କଥା ବୁଝିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଗବେଷଣା ଚାଲିଛି ।  ମସ୍ତିଷ୍କ ନିକଟକୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ବା ଅମ୍ଲଜାନ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ନ ଦିଆଯାଇ ସେହି ଦୁନିଆ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକରାଯାଇଛି ।

.

ପିଟର ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବେ ମୃତ୍ୟୁ ପର ଅନୁଭୂତି କହିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରମାନେ ଏହାକୁ ନିୟର ଡେଥ୍‌ ଏକ୍ସପରିଏନସ୍‌ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।  ଏହାକୁ ଶୁଣିବା ପରେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

କେମିତି ରହିଥାଏ ମୃତ୍ୟୁ ପରର ଦୁନିଆ ।

 ନିୟର ଡେଥ୍‌ ଏକ୍ସପରିଏନସ୍‌ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ରେ ଓ୍ୱେସାଇଟ୍‌ରେ ପିଟରଙ୍କ ଏହି ଅନୁଭୂତି ସମ୍ପର୍କରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ପିଟର ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ , ୨୦୧ ମସିହାରେ ଏହି ଅନୁଭୂତି ପାଇଥିଲେ ।

ସେହି ସମୟରେ ସେ ପାଣିରେ ବୁଡିଯାଇଥିଲେ ।  ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ଆଗରେ ଅନ୍ଧାର ହିଁ ଅନ୍ଧାର ଥିଲା ।  ଏହାପରେ କଳା ରଙ୍ଗର କପଡା ପିନ୍ଧିଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ।  ଏହି ସମୟରେ ସେ ପାଣିରେ ବୁଡି ମୃତପ୍ରାୟ ହୋଇସାରିଥିଲେ । ସେ କେବଳ ସେହି ମହିଳାଙ୍କର ଛାୟା ଦେଖିଥିଲେ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କର ମୁହଁ ଦେଖି ନଥିଲେ । ମାତ୍ର ପରେ ପିଟରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତକରାଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତର୍କ ଅକ୍ଲାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ ପରେ  ସେ ପୁଣି ଜୀବିତ ହୋଇ ପାରିଥିଲେ ।

 ଏବେ ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଇବା ନାମକ ମହିଳାଙ୍କର  ନିୟର ଡେଥ୍‌ ଏକ୍ସପରିଏନସ୍‌ ହୋଇଥିଲା ।  ସେ ମୃତ୍ୟୁପରେ ଶରୀରରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିବା କଥା କହିଛନ୍ତି।  ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମା ବିନା ଶରୀରରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ରହସ୍ୟ ମୟ ଦୁନିଆକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ଆଜତକ୍‌ରେ ବାହାରିଥିବା ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଅନୁବାଦିତ

   Related Posts