Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ମହିଳା ଅଫିସର : ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ସେନା ଦିବସରେ ସେନା ପରେଡକୁ ଲିଡ଼ କଲେ ଭାବନା କସ୍ତୁରୀ

15/01/2019 at 3:42 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧ : ଇତିହାସ ରଚିଛି ଭାରତୀୟ ସେନା | ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଦେଶର ଜଣେ ମହିଳା ଅଫିସର ସେନା ଦିବସରେ ଆର୍ମି ପରେଡର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ | ଲେଫ୍ଟେନେଟ ଭାବନା କସ୍ତୁରୀ ଆଜି ସେନା ଦିବସ ଅବସରରେ ଆର୍ମି ପରେଡର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି | ଏହି ଐତିହାସିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦେଶବାସୀ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲେ |

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଏ ଭାବନା କସ୍ତୁରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ

ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଭାବନା କସ୍ତୁରୀଙ୍କୁ ଏନସିସିରୁ ପ୍ରେରଣା ମିଳିଥିଲା | ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଅଫିସର ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବନା ଏନସିସିର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ | ଏନସିସିରେ ଥିବାବେଳେ ହିଁ ଭାବନା ଆର୍ମିର ସ୍ପେସିଆଲ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ପାସ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ | ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଭାବନା ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଲେଫ୍ଟେନେଟ ଭାବନାଙ୍କୁ ଆର୍ମି ପରେଡର ନେତୃତ୍ୱ ମିଳିବା ପରେ ସେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଆର୍ମି ପରେଡ ଲିଡ଼ କରିବା ପାଇଁ ଭାବନା ପାଖାପାଖି ବର୍ଷେ ହେଲା ବାଙ୍ଗାଲୁରୁ ସେଣ୍ଟରରେ ନିଜ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ  ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି |

ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ ଭାବନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସିଲେକସନବେଳେ ଅନେକ ମହିଳା ଅଫିସର ଆସିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ପରେଡ ଲିଡ଼ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବଛା ଯାଇଥିଲା |

ଭାବନାଙ୍କ ଆର୍ମି ପରେଡରେ ସମୁଦାୟ ୧୪୪ ଯବାନ ସାମିଲ ଥିଲେ | ଏହି ସେନା ଆର୍ମି ସର୍ଭିସ କୋର ୨୩ ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଆର୍ମି ଦିବସରେ ପରେଡରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ | ଭାରତୀୟ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ବିପିନ ରାୱତ ଏହି ଆର୍ମି ପରେଡରେ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |

   Related Posts