Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳରେ ଅଛି ଏମିତି ଏକ ଭୂଖଣ୍ଡ, ଯେଉଁଠି ଦୁନିଆଯାକର ସବୁ ଖରାପ କାମ ହୁଏ…ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଭୂଖଣ୍ଡ ବାବଦରେ

13/01/2019 at 8:16 PM

ଦୁନିଆରେ କିଛି ଭଲ ଅଛି , ମନ୍ଦ ବି ଅଛି । ଦୁନିଆର କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ବାବଦରେ ଜମା ଜାଣି ନ ଥିବେ । ଆମେ ଆଜି ଏମିତି ଏକ ଭୂଖଣ୍ଡ କଥା କହିବୁ, ଯାହା ବଦନାମ ପାଇଁ ସାରା ଦୁନିଆରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସମୁଦ୍ରତଟ ଠାରୁ ମାତ୍ର କିଛି ମାଇଲ ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ଛୋଟ ଦ୍ଵୀପ । ଏହି ଦ୍ଵୀପ ବାବଦରେ କେହି କେବେ ଭଲ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇନାହିଁ । ସବୁବେଳେ ବଦନାମ୍ ତାଲିକାରେ ଥିବା ଏହି ଦ୍ଵୀପ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧିକ କାମ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ।

କଣ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଏହି ଦ୍ଵୀପ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଏହି ଦ୍ଵୀପ ଉଗାଣ୍ଡା ଓ କେନିଆର ସୀମାରେ ଅବସ୍ଥିତ । ୧୯୯୧ ମସିହାରେ ଦୁଇଜଣ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବି ଏହାକୁ ଆବିଷ୍କାର କରିବା ପରେ ୨୦୦୪ ମସିହାରୁ ଏହି ଦ୍ଵୀପରେ ମଣିଷ ବସବାସ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହା ନିର୍ଜନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା କାରଣରୁ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧିକ କାମ କରିବାକୁ ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ସୁବିଧା ହେଉଛି ।

ଏହି ଦ୍ଵୀପରେ ମାତ୍ର ୫୦୦ଲୋକ ବାସ କରୁଥିବାବେଳେ ବେଶ୍ୟାଳୟ, ମଦ ଦୋକାନ ଅଛି । ଏଠାରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ମସାଜ ସେଣ୍ଟର, ବ୍ୟୁଟି ପାର୍ଲର ଆଦି ରହିଛି ।

ଏହି ଦ୍ଵୀପରେ ପ୍ରଥମେ କିଛି ମତ୍ସ୍ୟଜିବୀ ବସବାସ କରୁଥିଲେ ବି ଏବେ ଏହା ଭରପୂର ମନୋରଂଜନ ପାଇଁ ଭଲ ସ୍ଥାନଟିଏ ପାଲଟିଯାଇଛି । ଏହି ଦ୍ଵୀପରେ ଉପଭୋଗ କରିଵା ପାଇଁ ମଦ ସହିତ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ଭରପୂର ପରିମାଣରେ ଚାଲେ । କିଛି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଥିବା କାରଣରୁ ଏହି ଦ୍ଵୀପରେ ନିଶା ଓ ନାରୀଙ୍କୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନ ଥାଏ ।

କେବଳ ବେଶ୍ୟାଳୟ ଓ ମଦ ଦୋକାନ ନୁହେଁ, ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଭଳି ଜଘନ୍ୟ ଅପରାଧ ବି ହୁଏ । କେହି କେହି ନିଶାଗ୍ରସ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଏଭଳି କରୁଥିବାର ଜଣାଯାଇଛି ।

   Related Posts