Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମାଆ ସ୍ନେହର ଋଣ ସୁଝୁଛି ହିଂସ୍ର ବାଘ: ସବୁଦିନ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଆସୁଛି ଓ ଗାଈ ସହ କିଛି ସମୟ ରହି ପୁଣି ଫେରିଯାଉଛି.. ବିଚିତ୍ର ଓ ବିରଳତମ

5/05/2020 at 5:29 PM

ଭଦୋଦରା, ୦୫|୦୫ :  ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଏପରି ଏକ ଫଟୋ ଏବେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଯାହାର ଅନୁମାନ ଲଗାଇବା ମଧ୍ୟ ଅସମ୍ଭବ । ଏକ ଗାଈ ଓ ଚିତାବାଘର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାକୁ ଆଇଏଫଏସ ଅଫିସର ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର୍ ପେଜରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଫଟୋକୁ ସେୟାର କରି ସୁଶାନ୍ତ ଲେକିଛନ୍ତି ଯେ, ଶିକାର ଓ କଲରାପତରିଆ ଏକାଠି ଅଛନ୍ତି । ସବୁଦିନ ରାତିରେ କଲରାପତରିଆ ବାଘଟି ଗାଈ ପାଖକୁ ଆସିଥାଏ । କାରଣ ଗାଈଟି ବାଘଟିକୁ ଏକ ମାଆ ଭଳି ପାଳନ କରିଥିଲା । ଏହି ଫଟୋର କ୍ରେଡିଟ୍ ସେ ରୋହିତ ବ୍ୟାସଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଫଟୋଟି ବଦୋଦରାର ଅନ୍ତୋଲୀ ଗ୍ରାମର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

କଣ ରହିଛି ଏହି ଫଟୋ ପଛର କାହାଣୀ

ଏହି ଫଟୋକୁ ଯିଏ ବି ଦେଖୁଛି ସେ ଚକିତ ହୋଇଯାଉଛି । ଅନଫରେଷ୍ଟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏହି ବାଇରାଲ ଫଟୋ ୨୦୦୨ର ଅଟେ । ଅନ୍ତୋଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ଶୋଇ ଯାଉଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏକ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଗାଈ ନିକଟକୁ ସବୁଦିନ ଆସୁଥିଲା । ଏହାପରେ ଗାଈଟି ବାଘକୁ ନିଜ ଶିଶୁ ଭଳି ଲାଳନପାଳନ କରୁଥିଲା । ଏହି ବାଘଟି ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପଶୁଙ୍କୁ କ୍ଷତି କରୁନଥିଲା । ସେ ଗାଈକୁ ଭେଟିବା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଚାଲି ଯାଉଥିଲା ।

ବାଘ ଓ ଗାଇର ଏହି କାହାଣୀକୁ ନେଇ ବନ ଅଧିକାରୀ ଏସଏସ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନେକ ଥର ପଶୁଙ୍କ ଆଚରଣରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ପ୍ରଥମେ ବାଘଟି ଗ୍ରାମରେ ପସିବା ପରେ ଗାଈଟି ତାକୁ ମାଆ ଭଳି ଭଲ ପାଇବା ଦେଇଥିବ । ତେଣୁ ବାଘଟି ସବୁଦିନ ଗାଈ ନିକଟକୁ ଆସିଥାଏ ।

   Related Posts