Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : MDH ମସଲାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଧର୍ମପାଲ ଗୁଲାଟୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଗୋପ : ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ ପଶିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣିଲେ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମିଳିଲାନି ଜାମିନ୍, ନିଜ ବେକ କାଟିଦେଲେ କଏଦୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଜଙ୍ଗଲରୁ ବାହାରି ମଇଁଷି ଗୁହାଳରେ ପଶିଗଲା ବାଘ : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

22/10/2020 at 11:07 AM

୨୨/୧୦: ପରିବେଶ ଏବଂ ଜୀବ-ଜନ୍ତୁଙ୍କ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ଚଲାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଖାସ୍ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଯାଉନାହିଁ। ଦିନକୁ ଦିନ ଜଙ୍ଗଲରେ ମାନବ ଗତିବିଧି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପଶୁଗୁଡ଼ିକ ସହରୀ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଶି ଯାଉଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ମନୁଷ୍ୟ ଏବଂ ପଶୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି।

କଲରାପତରିଆ ବାଘଛୁଆଟି ମଙ୍ଗଳବାର ମୁମ୍ବାଇର ମିଲ୍କ କଲୋନୀରେ ପଶି ଆସିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ତାକୁ ଲୁଚିବାକୁ ଜାଗା ମିଳିନଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଗୁହାଳରେ ପଶିଯାଇଥିଲା। ଏହି ଗୁହାଳରେ ଗାଈ ଏବଂ ମଇଁଷି ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ନଜର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ଯାହା ଫଳରେ ବାଘଛୁଆଟି ଡରି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଗୁହାଳରେ ଏପଟ ସେପଟ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଲୋକେ ବନ ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଦେଖି ପାରୁଥିବେ ଯେ ବାଘଛୁଆଟି ଗୁହାଳରେ ପଶି ଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଦେଖି ପଶୁମାନେ ଡରି ଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବାରୁ ଦୌଡ଼ି ପାରୁନାହାନ୍ତି। ଅନେକ ସମୟ ଯାଏଁ ବାଘଛୁଆଟି ଏପଟ ସେପଟ ଦୌଡ଼ୁଛି। ପରେ ତାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବାରୁ ସେ ନିଜେ ଜଙ୍ଗଲ ଆଡ଼କୁ ଦୌଡ଼ି ଯାଉଛି। ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ସେୟାର କରାଯାଉଛି।

   Related Posts