Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଜାଜ ପଟେଲଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପହାର ଦେଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ସବୁ ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ଆଉଟ୍
  • ||
  • ସୁଙ୍କି ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେଲେ ୨ ଟ୍ରକ୍
  • ||
  • ଗଜପତି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ନୂଆଗଡ଼ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଶି ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଶୁଖିଲା ଓ ଖରାଟିଆ ରହିବ ପାଗ
  • ||

କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀରୁ ବିଚାରକ, କୋଟି କୋଟି ଓଡିଆଙ୍କ କଣ୍ଠରେ ରାଜ୍ କରୁଥିବା ତପୁଙ୍କୁ ଝୁରୁଛି ସଂଗୀତ ଜଗତ

20/06/2021 at 9:31 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୬ : ତପୁ ମିଶ୍ର । କୋଟି କୋଟି ଓଡିଆଙ୍କ କଣ୍ଠରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ ତାଙ୍କରି ଗୀତ । ସେ ଓଡ଼ିଆ କଥାଚିତ୍ର ଏବଂ ଆଲବମ୍ ଜଗତରେ ଅନେକ ଗୀତରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାଛଡ଼ା ତପୁ ଓଡ଼ିଆ ଦୂରଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜଣେ ବିଚାରକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ତରଙ୍ଗ ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଭଏସ୍ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜଣେ ଜଣେ ବିଚାରକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ସହ ଗୁଡ୍‌ଲି ରଥ ଏବଂ ପମି ଅନ୍ୟ ବିଚାରକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ଚକ୍‌ଲେଟ୍‌ (୨୦୧୧), ମନ ମୋର ପ୍ରଜାପତି (୨୦୧୧), ଲୋଫର୍ (୨୦୧୧), ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ଼ (୨୦୧୧), ତୁ ଥାଆ ମୁଁ ଯାଉଚି ରୁଷି (୨୦୧୦), ଅଞ୍ଜଳି (୨୦୧୦), ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ (୨୦୧୦), ଏଇ ମିଳନ ଯୁଗ ଯୁଗର (୨୦୧୦) ସ୍ୱୟଂସିଦ୍ଧା (୨୦୧୦), ଭୁଲ୍ ବୁଝିବନି ମତେ (୨୦୧୦), ପହିଲି ରଜ (୨୦୧୦), ସଞ୍ଜୁ ଆଉ ସଞ୍ଜନା (୨୦୧୦) ଦିଲ୍ ତ‌ତେ ଦେଇଚି (୨୦୧୦) ତୋ’ ଆଖିରେ ମୁଁ (୨୦୧୦),

ଶୁଭ ବିବାହ (୨୦୧୦), ଆଖି ପଲକରେ ତୁ (୨୦୧୦) , ମିତରେ ମିତ (୨୦୦୯), ଲଭ୍ ଡଟ୍ କମ୍ (୨୦୦୯), କେଉଁ ଦୁନିଆରୁ ଆସିଲ ବନ୍ଧୁ (୨୦୦୯), ରୋମିଓ- ଦ ଲଭର୍ ବୟ (୨୦୦୯), ଆଇଲାରେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ (୨୦୦୯), ପ୍ରେମୀ ନଂ ୱାନ୍ (୨୦୦୯), ଡ୍ରିମ୍ ଗାର୍ଲ (୨୦୦୯), ଆ’ରେ ସାଥି ଆ (୨୦୦୯), ଆ’ ଜ‌ହ୍ନରେ ଲେଖିବା ନାଁ (୨୦୦୯), ଧୀରେ ଧୀରେ ପ୍ରେମ ହେଲା (୨୦୦୯), ପ୍ରେମ ରୋଗୀ (୨୦୦୯), ନନ୍ଦିନୀ ଆଇ ଲଭ୍ ୟୁ (୨୦୦୮), ମତେ ତ ଲଭ ହେଲାରେ (୨୦୦୮)ରେ ସେ କଣ୍ଠଦାନ ସହ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି କଳିଙ୍ଗ ପୁତ୍ର (୨୦୦୮), ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ (୨୦୦୮),ମତେ ଆଣିଦେଲ ଲକ୍ଷେ ଫଗୁଣ (୨୦୦୮), ବନ୍ଦେ ଉତ୍କଳ ଜନନୀ (୨୦୦୮), ସମୟ ହାତରେ ଡୋରି (୨୦୦୭), ଲାଲ ଟୁକ୍ ଟୁକ୍ ସାଧବବୋହୂ (୨୦୦୭), ରସିକ ନାଗର (୨୦୦୭) , ଏ ଯୁଗର କୃଷ୍ଣ ସୁଦାମା (୨୦୦୭), ଏ ମନ ମାନେନା (୨୦୦୭),ମୋ ସୁନା ପୁଅ (୨୦୦୭), ମୁଁ ତତେ ଲଭ୍ କରୁଚି (୨୦୦୭)

ପାଗଳ ପ୍ରେମୀ (୨୦୦୭), ତୋ’ ପାଇଁ (୨୦୦୭), ଶାଶୁଘର ଚାଲିଯିବି (୨୦୦୬), ପ୍ରିୟା ମୋ ପ୍ରିୟା (୨୦୦୫), ଅର୍ଜୁନ (୨୦୦୫) ଆଇ ଲଭ୍ ୟୁ (୨୦୦୫), ଓ ମାଇଁ ଲଭ୍ (୨୦୦୫), ଟୋପାଏ ସିନ୍ଦୂର ଦି ଟୋପା ଲୁହ (୨୦୦୫), ବର୍ଷା ମାଇଁ ଡାର୍ଲିଙ୍ଗ୍ (୨୦୦୪), ରକତ ଚିହ୍ନିଛି ନିଜର କିଏ (୧୯୯୯) ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ ବି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ତାଙ୍କ କଣ୍ଠର ଯାଦୁ ।

   Related Posts