Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ପରଲୋକ

21/03/2020 at 4:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।ଦ୩ : ଆମେରିକୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ-ସଂଗୀତଜ୍ଞ କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ୮୧ ବର୍ଷିୟ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ନିଜ ଘର ଭିତରେ ହିଁ ହୋଇଛି। ରୋଜର୍ସଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ କେନିଙ୍କୁ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘର ଭିତରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥିଲେ। ତେଣୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ପରିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପରେ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଏକ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

କେନି ରୋଜର୍ସ ସେ ଜଣେ ଆମେରିକୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ଥିଲେ । ଦେଶ ସଙ୍ଗୀତର ଏହି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ପ୍ରାୟ ୬ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ। କେବଳ ଆମେରିକାରେ ନୁହେଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ହିଟ୍ ଗୀତ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ତେବେ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ରେ ଦି ଗେମ୍ବଲର୍, ଲେଡି, ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଗୀତଗୁଡିକ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଛି । ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ପ୍ଲେୟାର୍ ଉପରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣନ୍ତି । ରୋଜର୍ସଙ୍କୁ ଏଥର ଗ୍ରାମି ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା ​​। ସେ ଏକ ଦେଶ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ହଲ୍ ଅଫ୍ ଫେମ୍ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦେଶ ସଙ୍ଗୀତର ଆଇକନ୍ କୁହାଯାଏ।

ରୋଜର୍ସଙ୍କୁ ୬ ଥର CMA ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିସାରିଛି। କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରେ, କେନି ରୋଜର୍ସ ଏକ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ୧୯୭୦-୮୦ ଦଶକରେ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଗୀତକୁ ଅନେକ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​। ଗତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ରୋଜର୍ସ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଜର୍ଜିଆ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖସିଯାଉଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ୨୦୧୮ରେ, ରୋଜର୍ସ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଏକ ସୋ ବାତିଲ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts