Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସାନି ବିଜ୍ଞପ୍ତି, ମେ ୧୩ରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ରକ୍ତ ମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ୨ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନୂଆ SOP ଲାଗୁ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ନିକଟରେ ପଡିଛି ଏକ ସାଇକେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫ ସହରରେ ପାରଦ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢିବ ତାତି
  • ||

ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ପରଲୋକ

21/03/2020 at 4:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।ଦ୩ : ଆମେରିକୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ-ସଂଗୀତଜ୍ଞ କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ୮୧ ବର୍ଷିୟ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ନିଜ ଘର ଭିତରେ ହିଁ ହୋଇଛି। ରୋଜର୍ସଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ କେନିଙ୍କୁ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘର ଭିତରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥିଲେ। ତେଣୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ପରିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପରେ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଏକ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

କେନି ରୋଜର୍ସ ସେ ଜଣେ ଆମେରିକୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ଥିଲେ । ଦେଶ ସଙ୍ଗୀତର ଏହି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ପ୍ରାୟ ୬ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ। କେବଳ ଆମେରିକାରେ ନୁହେଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ହିଟ୍ ଗୀତ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ତେବେ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ରେ ଦି ଗେମ୍ବଲର୍, ଲେଡି, ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଗୀତଗୁଡିକ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଛି । ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ପ୍ଲେୟାର୍ ଉପରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣନ୍ତି । ରୋଜର୍ସଙ୍କୁ ଏଥର ଗ୍ରାମି ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା ​​। ସେ ଏକ ଦେଶ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ହଲ୍ ଅଫ୍ ଫେମ୍ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦେଶ ସଙ୍ଗୀତର ଆଇକନ୍ କୁହାଯାଏ।

ରୋଜର୍ସଙ୍କୁ ୬ ଥର CMA ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିସାରିଛି। କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରେ, କେନି ରୋଜର୍ସ ଏକ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ୧୯୭୦-୮୦ ଦଶକରେ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଗୀତକୁ ଅନେକ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​। ଗତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ରୋଜର୍ସ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଜର୍ଜିଆ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖସିଯାଉଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ୨୦୧୮ରେ, ରୋଜର୍ସ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଏକ ସୋ ବାତିଲ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts