Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବାସ୍କେଟ ବଲ୍ ଖେଳାଳି କୋବି ବ୍ରାଏଣ୍ଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଲସ ଏଞ୍ଜେଲେସ ୨୭।୦୧:  ବାସ୍କେଟ୍ ବଲ୍ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କୋବି ବ୍ରାଏଣ୍ଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ । ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବାସ୍କେଟବଲ ଖେଳାଳି କୋବି ବ୍ରାଏଣ୍ଟଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ବେଳେ ହେଲିକପ୍ଟରଟି ଏକ ପାହାଡରେ ଖସି ପଡିଛି । ଆମେରିକା ଲସ ଏଞ୍ଜେଲେସରୁ ପାଖାପାଖି ୬୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଏହି ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବ୍ରାଏଣ୍ଟଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ୪ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

୪୧ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ରାଏଣ୍ଟଙ୍କ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ ୧୩ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । କୋବିଙ୍କ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହେଲିକପ୍ଟର ଥିଲା । ଘଟଣା ବାବଦରେ ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ କୋବିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଦୁର୍ଘଟଣା ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ, ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଯେତେ ଲୋକ ଥିଲେ, ଆଉ କେହି ବଞ୍ଚି ନାହାନ୍ତି । ହେଲିକପ୍ଟରର ଆକାଶରେ ଉଡୁଥିବା ବେଳେ ସେଥିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ।

ଯାହା ଫଳରେ ଆକାଶରୁ ତଳକୁ ଖସିପଡିଲା ହେଲିକପ୍ଟର । ତେବେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ନିଆଁ କେମିତି ଲାଗିଲା, ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରି ନାହିଁ । ଅଧିକାରୀମାନେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ଲୋକପ୍ରିୟ ନ୍ୟାସନାଲ ବାସ୍କେଟବଲ ଆସୋସିଏସନ ରେ ୨୦ ବର୍ଷ ରହି ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ କୋବି ୫ ଥର ବାସ୍କେଟ୍ ବଲ୍ ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇପାରିଥିଲେ ।

ଲସ୍‌ ଏଞ୍ଜେଲସ୍‌ର ଏକ ଖବର କାଗଜ ମୁତାବିକ, ଘନ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ହେଲିକପ୍ଟରଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ଥ ହୋଇଛି । ତେବେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ କୁହୁଡି ଲାଗିରହିଥିବାରୁ ରେସ୍କ୍ୟ ଅପରେସନ ଦଲକୁ ବହୁ ଅଶୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି । ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । 

ତେବେ ବ୍ରାଏଣ୍ଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ , ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରାକ ଓବାମା

ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ରାଫାଲ ନାଡାଲେ ନିଜ ନିଜର ଟ୍ବିଟ୍ ଜରିଆରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts