Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : କ୍ରସରରେ ବଡ ଧରଣର ବିସ୍ଫୋରଣ : ୨ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ରାତିରୁ ଆସନ୍ତା ସୋମବାର ଯାଏଁ ରାଜଧାନୀରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ‘ଡୋମିନସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ ଉପରେ ସାଇବର୍ ଆଟାକ୍, ବିପଦରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଡାଟା
  • ||
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସାନି ବିଜ୍ଞପ୍ତି, ମେ ୧୩ରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ରକ୍ତ ମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ୨ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||

ସୋସାଲ ମିଡିଆ ଶୁଳ୍କକୁ ବିରୋଧ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ ସଡକକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଲୋକେ

21/10/2019 at 8:17 PM

ବେରୁଟ: ସ୍ମାର୍ଟ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ଦିନ ତମାମ ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଲାଗି ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଲାଗି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର। ଲେବାନନରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ ଓ ଫେସବୁକ୍ ଭଳି ସୋସାଲ ମିଡିଆ ଲାଗି ଟ୍ୟାକ୍ସ ଲାଗିବା ଯୋଗୁ ଲୋକେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଲାଗି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସିଛନ୍ତି। ହିଂସାତ୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁ ଏବେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡିଛି। ଲୋକଙ୍କ ଏଭଳି ବିରୋଧକୁ ଦେଖି ସରକାର ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ଲୋକଙ୍କ ରୋଷ ଏବେବି ଶାନ୍ତ ହୋଇ ନାହିଁ। ଏଣୁ ଲେବାନନରେ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ସେଠାରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ସାଉଦି ଆରବ ନାଗରିକଙ୍କ ଲାଗି ୟୁଏଇ ସରକାର ସତର୍କତା ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

ଲେବାନନ ସରକାର ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଓ ଫେସବୁକ୍ ଭଳି ସୋସାଲ ସାଇଟ୍ ର ଆପ ଉପରେ ଶୁଳ୍କ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସୋସାଲ ମିଡିଆ ଆପ୍ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା ଭଏସ କଲ ନିମନ୍ତେ ଶୁଳ୍କ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା। ସରକାର ଆପ୍ ବେସଡ୍ କଲିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିଦିନ ୦.୨୦ଡଲାର (ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୧୪ଟଙ୍କା ୧୬ ପଇସା) ଶୁଳ୍କ ଲାଗୁ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସରକାରଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣାର ମାତ୍ର କିଛି ମିନିଟ୍ ପରେ ଲୋକେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସିଥିଲେ।

କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ଜଳାପୋଡା କରିବାରୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଓ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ସୂଚନା ମିଳିବାରୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ଏଥିରେ ଲୋକେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଲେବାନନ ଏବେ ଗୁରୁତର ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଏଣୁ ରାଜସ୍ୱ ଆୟ ଲାଗି ସରକାର ଆପ ବେସଡ କଲ ଉପରେ ଶୁଳ୍କ ଲଗାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ଲୋକେ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିନାହାନ୍ତି। ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଓଲଟା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସାଦ ଅଲ-ହିରୋଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ ଅଡିଯାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।   

   Related Posts