Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • T20 World Cup: ଇତିହାସ ରଚିଲେ କର୍ଟିସ କାମ୍ପର, ୪ ବଲ୍‌ରେ ନେଲେ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

ଧାଓ୍ୱନଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କ ପରାମର୍ଶ: “ପ୍ଲେଇଂ-୧୧ରେ ରହିବାକୁ ଯଦି ଇଚ୍ଛା ଅଧିକ ରନ୍ କର”

5/07/2021 at 2:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫/୭ : ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳର କମାଣ୍ଡ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି ଶିଖର ଧାୱନ । ପ୍ରଥମ ଦଳ ସହିତ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସହ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଭେଟେରାନ୍ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ସୀମିତ ଓଭରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଧିନାୟକ କରିବା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଧାୱନଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେବା ପାଇଁ ବାଟ ଫିଟିଛି । କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତ କ୍ରିକେଟର ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ରହିବାକୁ ହେଲେ ଧାୱନଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଅଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସ ଖେଳ ଯୋଜନାରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଧାୱନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି । କାରଣ ସେ ଦଳ ପାଇଁ ଲଗାତାର ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ସୀମିତ ଓଭରରେ ଦଳ ପାଇଁ ଖୋଲିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧାଓ୍ୱନଙ୍କୁ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ରହିବାକୁ ଅନେକ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ । ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି, ‘ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଧାଓ୍ୱନ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏଥିସହ ସେ ଏହି ଦଳର ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି । କିନ୍ତୁ ଶିଖର ଧାୱନ ନିଜେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ଏହି ଗସ୍ତରେ ତାଙ୍କୁ କଣ କରିବାକୁ ହେବ । ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ତାଙ୍କୁ କଣ କରିବାକୁ ହେବ ସେ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ଟୁର୍ ରେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ରନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେ ଆଗକୁ କଠିନ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରହିଛି । ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଶିଖରଙ୍କୁ ଶିଖରଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ।

   Related Posts