Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପାକିସ୍ତାନ ଲାହୋରରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ, ୧୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

12/12/2019 at 8:45 AM

ଲାହୋର ୧୨।୧୨ – ପାକିସ୍ତାନ ଲାହୋରରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ହିଂସାତ୍ମକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ବୁଧବାରରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ କରୁଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନ ହିଂସାତ୍ମକ ରୂପ ଧାରଣ କରିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ପଞ୍ଜାବସ୍ଥିତ ଇନଷ୍ଟିଟ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ କାର୍ଡିଓଲୋଜି ଉପରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଡାକ୍ତର ଓ ଆଇନଜୀବୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାରପିଟ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଆଇସିୟୁ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବାରୁ ସେଠାରେ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବା ୧୫ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।୨୫ ଜଣ ଆହାତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନର ଖବର ପ୍ରସାରଣ ସଂସ୍ଥା ଡନ୍‌ର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବୁଧବାରରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆଇନଜୀବୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ସହ ଏମାନଙ୍କର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ପରେ ମାରପିଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ଆଇନଜୀବୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଗାଡିରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେବା ସହ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଜିନିଷ ଭଙ୍ଗା ରୁଜା କରିଥିଲେ ।

ପାକିସ୍ତାନର ସୂଚନା ମନ୍ତ୍ରୀ ଫୟାଜ ଚୌହାନ ବି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ ଏହି ଘଟଣାରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଗୁରୁବାରରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

କିଛିଦିନ ତଳେ ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜଣେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।.

   Related Posts