Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ; ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ କୋର୍ଟ କାମ

14/11/2018 at 2:45 PM

କଟକ ୧୪/୧୧ : ଦୀର୍ଘ ୭୮ ଦିନ ପରେ ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି | ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସୁରୁଖୁରରେ ଚାଲିବ | ହାଇକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏସନର ସଭାପତି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି | ଆଜି ହାଇକୋର୍ଟରେ ଓକିଲ ପୋଲିସ ଗଙ୍ଗାଗୋଲା ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ତ ମାମଲାର ବିଚରଥିଲା | ଜଷ୍ଟିସ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସଙ୍କ ବେଞ୍ଚରେ ମାମଲାର ବିଚାର ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ୩ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଅଦାଲତରେ ନିସର୍ତ୍ତ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ | ସେହିଭଳି ମାଡ ଖାଇଥିବା ଓକିଲ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ସେ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଏଫଆଇଆର ରଦ୍ଦ କରିବାପାଇଁ ଅଦାଲତରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ | ସେହିଭଳି ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ତାରିଖ ଦିନ ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସେଲ ଓ ଅନ୍ୟ ଓକିଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବିବାଦ ବେଳେ ଆଡ଼ଭୋକେଟ ଜେନେରାଲଙ୍କ ପିଏସଓଙ୍କ ଉପରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏସନ ପକ୍ଷରୁ ଅଦାଲତରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଥିଲା | ଏ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ପରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଜଷ୍ଟିସ ସି.ଆର.ଦାସ ଏକ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ନୀତି ନିର୍ଧାରଣ ପାଇଁ ସେ ଆଡ଼ଭୋକେଟ ଜେନେରାଲଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | ଆଡ଼ଭୋକେଟ ଜେନେରାଲ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି | ସେହିଭଳି ଓକିଲଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କଣ କରାଯାଇପାରିବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ଏକ କମିଟି ଗଠନ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |କମିଟିରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ବିଭାଗର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ରହିବେ | ହାଇକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏସନର ଦୁଇଜଣ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ରହିବେ | ୩ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରହିବେ | ଏହାପରେ ଦିନ ଗୋଟାଏ ବେଳକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ବାର ଆସୋସିଏସନର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ବୈଠକରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା | ଆସୋସିଏସନର ସଭାପତି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ନାୟକ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ଆଇନଜୀବୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସର ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ୭୮ ଦିନ ଧରି ହାଇକୋର୍ଟ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିଲା |

   Related Posts