Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ କବିତାକୁ ସ୍ୱର ଦେଲେ ଲତା ମଙ୍ଗେସକର

30/03/2019 at 5:54 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୩୦/୩ : ଦେଶର ସ୍ୱର କୋକିଳା ଲତା ମଙ୍ଗେସକର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କବିତା “ସୌଗନ୍ଧ ମୁଝେ ଇସ ମିଟ୍ଟୀ କି” କୁ ନିଜ ସ୍ୱର ଦେଇଛନ୍ତି | ଲତା ଏହି ଗୀତର ଭିଡିଓ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ପେଜରେ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ଗୀତର ଭିଡିଓରେ ପ୍ରଥମେ ଲତାଙ୍କ ଏକ ମେସେଜ ରହିଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଭାଷଣ ଶୁଣୁଥିଲେ | ଭାଷଣରେ ସେ ଏକ କବିତାର କିଛି ପଂକ୍ତି କହିଥିଲେ | ପଂକ୍ତିଟି ତାଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଁଇଥିଲା | ପଂକ୍ତିଟି ଶୁଣିବା ପରେ ତାହା ତାଙ୍କୁ ଭାରତର ସମସ୍ତ ଜନତାଙ୍କ ମନର କଥା ଭଳି ଲାଗିଥିଲା | ପଂକ୍ତିଟି ତାଙ୍କୁ ଏତେ ଭଲ ଲାଗିଥିଲା ଯେ, ସେ ତାକୁ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ | ସେହି କବିତାକୁ ସେ ଦେଶବାସୀ ଏବଂ ଦେଶର ଜନତାଙ୍କୁ ସମର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି |


ଏହି ଭିଡିଓକୁ ମୋଦି ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରି ଏହି ଗୀତ ପାଇଁ ଲତା ମଙ୍ଗେସକରଙ୍କୁ ହୃଦୟର ସହ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି | ଏହାସହ ଲତାଜୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଓ ସ୍ନେହ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣାର ସ୍ରୋତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୋଦି ପାକିସ୍ତାନ ଵାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ ଏହି କବିତାର ପଂକ୍ତି ପଢିଥିଲେ | ରାଜସ୍ଥାନର ଚୁରୁରେ ସେ ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କଲାବେଳେ ଏହି ପଂକ୍ତି ପଢିଥିଲେ | ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୫ ତାରିଖରେ ମୋଦିଙ୍କ ବାୟୋପିକ ରିଲିଜ ହେବ | ବିବେକ ଓ଼ବେରଏ ଏଥିରେ ମୋଦିଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି | ଫିଲ୍ମର ପ୍ରଥମ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଏହି କବିତା “ସୌଗନ୍ଧ ମୁଝେ ଇସ ମିଟ୍ଟୀ କି” ରୁ ହୋଇଛି | ଏହି ଗୀତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୩ ତାରିଖରେ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା |

   Related Posts