Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଶେଷ ଚିଠି, ‘ତୁମକୁ ଓ ୨ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ପାଇ ମୁଁ ଭାଗ୍ୟବାନ’, କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା…

27/04/2020 at 6:49 PM

ଲଣ୍ଡନ, ୨୭|୦୪:  କରୋନା ଭାଇରସ ଅନେକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଦୁଃଖ ଆଣିଛି । କେଉଁଠି ମାଆ ତା ପୁଅକୁ ହରାଇଛି ତ ପୁଣି କେଉଁଠି ସ୍ୱାମୀକୁ ହରାଇଛି ସ୍ତ୍ରୀ । ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଲଣ୍ଡନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସ୍ୱାମୀଙ୍କ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଏକ ଚିଠି ପାଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ପଢିଲେ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରି ଆସିବ ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, କେଟୀ କୋଏଲି ନାମକ ଜଣେ ୨୨ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା ଡେନବରୀର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସ୍ୱାମୀ ଜୋନାଥନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ମ୍ରୟମାଣ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ଜୋନାଥନଙ୍କ ଫୋନରୁ ଏକ ଚିଠି ପାଇଥିଲେ । କରୋନା ପୀଡିତ ହେବା ପରେ ଜୋନାଥନ ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ।  ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ ।

ଜୋନାଥନ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମୁଁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ । କେଟୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଓ ବ୍ରାଡେନ ଓ ପେନୀଙ୍କ ବାପା ହୋଇଥିବାରୁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । କେଟୀ, ତୁମେ ହେଉଛ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତି ଯାହାକୁ ମୁଁ ଆଜିଯାଏଁ ଭେଟିଛି । ତମେ ଖୁସୀରେ ରୁହ । ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ତୁମ ପ୍ରତି ଭଲ ପାଇବା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ତୁମେ ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାଆ । ଯଦି ମୁଁ ମରିଯାଏ କିମ୍ବା ଅଧିକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡେ ତେବେ ଚିଠି ଲେଖିପାରିବି ନାହିଁ ।‘

ଏହା ପଢିବା ସମୟରେ କେଟୀଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରି ଆସିଥିଲା ।   ତାଙ୍କର ୨ ଜଣ ସନ୍ତାନ ରହିଛନ୍ତି । ବ୍ରାଡେନ୍ ଓ ପେନୀ । ବ୍ରାଡେନ ୨ ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପେନୀ ମାତ୍ର ୧୦ ମାସର ଅଟନ୍ତି । କେଟୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜୋନାଥନ ଜଣେ ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ । ମୃତ୍ୟୁପୂର୍ବରୁ ସେ ୨୦ ଦିନ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରହିଥିଲେ । ସେ କେଟୀଙ୍କ ସହ ଶେଷଥର ପାଇଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରେ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ । ସେ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଧରି ବାକି ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବେ ।

   Related Posts