Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ଗୁଗଲ୍‌ର ବଡ ଘୋଷଣା: ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେନି ଏହି ଫ୍ରି ସର୍ଭିସ୍, ଲାଗିବ ଚାର୍ଜ

30/09/2020 at 1:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୯ : କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ କର୍ମଚାରୀ ଘରୁ କାମ କରୁଥିଲେ । ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ କାମ କରିବାରେ ଯେପରି କିଛି ସମସ୍ୟା ନ ହୁଏ ସେଥିପାଇଁ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍ କମ୍ପାନୀ ଗୁଗଲ୍ ନିଜର Google Meet ସର୍ଭିସ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଫ୍ରି କରିଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଗୁଗଲ୍ ନିଜର ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଆପ ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ କୁ ନେଇ ଏକ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଗୁଗଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ  ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ ର ଫ୍ରି ଭର୍ସନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଆଜି ଏହାର ଶେଷ ତାରିଖ ।

୨୦୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖ ପରେ ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ କୁ ଫ୍ରିରେ କେବଳ ୬୦ ମିନିଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ୬୦ ମିନିଟ୍ ପରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ହେବ । ଅର୍ଥାତ କେବଳ ପେଡ୍ ୟୁଜର୍ସ ହିଁ ଅଧିକ ସମୟ ମିଟିଂ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଭଳି ଅନଲିମିଟେଡ୍ ଭିଡିଓ ମନିଟରିଂ ଅପ୍ସନ୍ ମିଳିବନାହିଁ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ୩୦ ତାରିଖ ପରେ ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ ର ନୂଆ ପଲିସୀ ଉଭୟ G Suite ଓ G Suite Education ଉପରେ ଲାଗୁ ହେବ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଗୁଗଲ୍ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ଯେ ମିଟ୍ ଆପରେ ଭିଡିଓ କଲିଂ ପାଇଁ ସମୟସୀମା ୬୦ ମିନିଟ୍ ରହିବ। କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ୱାର୍କ ଫ୍ରମ୍ ହୋମ୍ ଓ ମିଟିଂ ପାଇଁ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅନଲାଇନ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କମ୍ପାନୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ ଆପକୁ ଫ୍ରି କରିଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, G Suite ରେ ୨୫୦ ଜଣ ଏକାଥରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଏକ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଲାଇଭ୍ ଦେଖି ପାରିବେ । ତାଛଡା ମିଟିଂକୁ ରେକଡିଂ କରି ଗୁଗଲ୍ ଡ୍ରାଇଭରେ ସେଭ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ । ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଆପ Zoom ରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ୪୫ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଭିଡିଓ କଲ୍ ଆକ୍ସେସ୍ ମିଳିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଗୁଗଲ୍ ମିଟ୍ ଆପ୍ ଏବେ ମଧ୍ୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ୬୦ ମିନିଟ୍ ଆକ୍ସେସ୍ ଦେବ ।

   Related Posts