Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସେନା ଗୁଳିରେ ଟଳିଲା ଲସ୍କରର ଟପ୍ ପାକିସ୍ତାନୀ କମାଣ୍ଡର, ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଲେଣି ୧୮୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ

12/10/2020 at 4:18 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୧୨।୧୦: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ସଂପ୍ରତି ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିଜର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷାବଳ ସହ ଗୁଳିବିନିମୟରର ସୋମବାର ଶ୍ରୀନଗରରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଇବାର ଟପ୍ କମାଣ୍ଡର ସୈଫୁଲ୍ଲାହ ଦନୟାଲୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ। ସେ ପାକିସ୍ତାନର ବାସିନ୍ଦା। ମୃତକ ଦ୍ଵିତୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୁଲଓ୍ଵାମାର ବାସିନ୍ଦା। ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପି ଦିଲବାଗ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଗତ ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ଚାରୋଟି ଅଭିଯାନରେ ୧୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଛି।

ଶ୍ରୀନଗରର ଓଲ୍ଡ ବରଜୁଲ୍ଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷାବଳ ସହିତ ଗୁଳିବିନିମୟରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷାବଳର ଯବାନ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଛପି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଭୋର ସକାଳେ ତଲାସି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭ଟା ୪୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୁରକ୍ଷାବଳ ଉପରେ ଗୁଳିମାଡ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲସ୍କର ଏ ତୋଇବାର ଟପ୍ କମାଣ୍ଡର ସୈଫୁଲାହ ସାମିଲ। ସେ ୩ ବଡ ଆକ୍ରମଣରେ ସାମିଲ ଥିଲା। ଏଥିରେ ସିଆରପିଏଫର ୩ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। ଡିଜିପି କହିଛନ୍ତି ଚଳିତ ବର୍ଷ ୭୫ଟି ସଫଳ ଅପରେସନରେ ୧୮୦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୧୩୮ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି। ଏହି ସଫଳତା  ଏକ ନୂତନ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ଯୁବକଙ୍କ ସାମିଲ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି।

   Related Posts