Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଭୂସ୍ଖଳନ : ପାହାଡ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡୁଥିଲା ପଥରଖଣ୍ଡ, ଜୀବନକୁ ଖାତିର୍ ନ କରି ଲୋକେ କରୁଥିଲେ ଭିଡିଓ

21/07/2020 at 3:17 PM

ଚମୋଲି ୨୧/୦୭ : ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଚମୋଲିରେ ମୌସୁମୀ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଚମୋଲି ପିପଲକୋଟି ନିକଟରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହୋଇଛି | ଭୂସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁଁ ୦୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଭୂସ୍ଖଳନ ବେଳେ ଲୋକଙ୍କ ଅସାବଧାନତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଲୋକେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ଭୂସ୍ଖଳନ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ଜମା ହୋଇଥିଲେ | ଜୀବନକୁ ଖାତିର ନ କରି ଲୋକେ ଛିଡା ହୋଇ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଙ୍ଗ କରୁଥିଲେ | ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ବର୍ଷାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରି ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | 

ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଭିଡିଓରେ ପାହାଡ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡୁଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ପାହାଡ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଥରଖଣ୍ଡ ପଡ଼ିଥିବାରୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାନବାହାନ ଯାତାୟାତ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି |

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଆଗାମୀ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ଆଲର୍ଟ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | କାରଣ ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଏନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ୨୧ ତାରିଖରୁ ୨୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି |

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ରାଜ୍ୟର ୫ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ହିଁ ୫ ଜିଲ୍ଲା ହେଲା ଉତ୍ତରକାସି, ଚମୋଲି, ରୁଦ୍ରପ୍ରୟାଗ, ବାଗେଶ୍ଵର, ପିଥୋରାଗଡ଼ | ଏଠାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି | ଡେରାଡୁନ, ହରିଦ୍ୱାର, ଟିହରୀ, ପୋୖଡି, ନୈନିତାଲ ଅଲମୋଡା ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୭୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଭାରି ବର୍ଷା ନେଇ ଅରେଞ୍ଜ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି |  

   Related Posts