Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ପ୍ରକୃତି ଆଗରେ କେତେ ଅସହାୟ ବିଜ୍ଞାନୀ ମଣିଷ: ଆଖି ପିଛୁଳାକେ ସମୁଦ୍ର ଆଁରେ ପଶିଗଲା ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡ ସହ ଅନେକ ଘର, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

4/06/2020 at 9:11 PM

ନରଓ୍ୱେ, ୦୪|୦୬:  ପକୃତି ଆଗରେ ସାରା ମାନଜ ଜାତି ତୁଚ୍ଛ । କେତେବେଳେ ପ୍ରକୃତି ତାହାର ସୁନ୍ଦର ରୂପ ଦେଖାଏ ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଥାଏ । ଏପରି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନରଓ୍ୱେ ସାଗରରେ । ଏଠାରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟି ଏକ ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡ ସମୁଦ୍ର ଗର୍ଭରେ ଲୀନ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଛି ।

 ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟିଥିବା ଅଞ୍ଚଳ ହେଉଛି ଅଲଟାର ଉତ୍ତର ପ୍ରାନ୍ତର ଏକ ସ୍ଥାନ ।  ଭୂସ୍ଖଳନ ବେଳେ ୮୦୦ ମିଟର ଲମ୍ବର ଏକ ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡ ସମୁଦ୍ରରେ ଖସିପଡିଥିଲା । ତେବେ ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିନାହିଁ । ଏନେଇ ଫିନମାର୍କ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ୩୩୦ଜଣିଆ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଉଦ୍ଧରକାରୀ ଦଳ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହେଲିକପ୍ଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ।

ଦି ଲୋକାଲର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳକୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପୁଣି ଭୂସ୍ଖଳନର ଭୟ ରହିଛି । ତେବେ କିଛି କୁକୁରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ପହଁରି କୂଳକୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ । ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts