Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ପ୍ରକୃତି ଆଗରେ କେତେ ଅସହାୟ ବିଜ୍ଞାନୀ ମଣିଷ: ଆଖି ପିଛୁଳାକେ ସମୁଦ୍ର ଆଁରେ ପଶିଗଲା ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡ ସହ ଅନେକ ଘର, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

4/06/2020 at 9:11 PM

ନରଓ୍ୱେ, ୦୪|୦୬:  ପକୃତି ଆଗରେ ସାରା ମାନଜ ଜାତି ତୁଚ୍ଛ । କେତେବେଳେ ପ୍ରକୃତି ତାହାର ସୁନ୍ଦର ରୂପ ଦେଖାଏ ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଥାଏ । ଏପରି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନରଓ୍ୱେ ସାଗରରେ । ଏଠାରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟି ଏକ ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡ ସମୁଦ୍ର ଗର୍ଭରେ ଲୀନ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଛି ।

 ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟିଥିବା ଅଞ୍ଚଳ ହେଉଛି ଅଲଟାର ଉତ୍ତର ପ୍ରାନ୍ତର ଏକ ସ୍ଥାନ ।  ଭୂସ୍ଖଳନ ବେଳେ ୮୦୦ ମିଟର ଲମ୍ବର ଏକ ବିରାଟ ଭୂଖଣ୍ଡ ସମୁଦ୍ରରେ ଖସିପଡିଥିଲା । ତେବେ ଏଥିରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିନାହିଁ । ଏନେଇ ଫିନମାର୍କ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ୩୩୦ଜଣିଆ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଉଦ୍ଧରକାରୀ ଦଳ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହେଲିକପ୍ଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ।

ଦି ଲୋକାଲର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳକୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପୁଣି ଭୂସ୍ଖଳନର ଭୟ ରହିଛି । ତେବେ କିଛି କୁକୁରଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ପହଁରି କୂଳକୁ ପଳାଇ ଆସିଥିଲେ । ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts