Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ଛତିଶଗଡ: ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଧସିପଡିଲା ପାହାଡ, ୩ ମୃତ, ୭ ଆହତ

6/05/2020 at 6:28 PM

ଜଗଦ୍ଦଲପୁର: ଛତିଶଗଡ ବସ୍ତରକୁ ରେଳ ଲାଇନରେ ସଂଯୁକ୍ତ କରୁଥିବା କିରନ୍ଦୁଲ-କୋତ୍ତାଭଲସା ରେଳ ଲାଇନର ଅରକୁ ରେଳ ସେକ୍ସନରେ ବୁଧବାର ପାହାଡ ଧସିପଡିଛି। ଫଳରେ ରେଳ ଲାଇନ ସଫା କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ  ୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୃତକ ୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ରେଳବାଇ ଓଏଚ୍ଇ ସେକ୍ସନ କର୍ମଚାରୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ  ସମସ୍ତ ଆହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ପରେ ୱାଲ୍ଟିୟର ହସ୍ପିଟାଲ ପଠାଯାଇଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଚିମଡିପାଲି ଓ ବୋର୍ରାଗୁହାଲୁ ଘାଟ ସେକ୍ସନରେ ପାହାଡରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମାଟି ଅତଡା  ରେଳଲାଇନକୁ ଧସିଥିଲା। ଏଣୁ ଅତଡା ହଟାଇ ରେଳ ଲାଇନ ସଫା କରିବା ସହ ମରାମତି କରିବାକୁ ରେଳବାଇ ଓ ଠିକା କମ୍ପାନୀର ୩୦ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ବୁଧବାର ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ କାମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଭୂ-ସ୍ଖଳନ ହେବା ସହ ମାଟି ଅତଡା ଧସିବାରୁ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ୧୦ ଜଣ ପୋତି ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟ ଶ୍ରମିକମାନେ ତୁରନ୍ତ ଅତଡା ତଳେ ଦବି ରହିଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ହେଁ ସେତେବେଳକୁ ୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଥିଲା। ବାକି ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି ୱାଲ୍ଟିୟର ପଠାଯାଇଛି। ମୃତକଙ୍କମାନଙ୍କ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ରେଳବାଇ ଓଏଚଇ କର୍ମଚାରୀ ସୁରେଶ କୁମାର,  ବୀରାସ୍ୱାମୀ ଓ ସି.ଏସ୍.ସୁରୀ।

 ୱାଲ୍ଟିୟର ରେଳମଣ୍ଡଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଗୁରୁତର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବାସୁ ବାବୁ, କେ. ରମନ୍ନା, ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା, ସତ୍ୟନାରାୟଣ, ଆମତଲ୍ଲୀ ଓ ଅପ୍ପଲ ରାଜୁଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି। ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ଚିକ୍ତତ୍ସା ପରେ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି।

   Related Posts