Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

କାଶ୍ମୀରର ନୌସରା ସେକ୍ଟର ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ମୋର୍ଟାର ମାଡ ଜାରି, ଭାରତୀୟ ସେନାର ଲାନ୍ସନାୟକ ସହିଦ

17/08/2019 at 1:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୭|୮: ଭାରତ ବିରୋଧରେ ପାକିସ୍ତାନର ବଦମାସୀ କମିବାର ନାଁ ହିଁ ନେଉନାହିଁ । ଏବେ କାଶ୍ମୀରରୁ ୩୭୦ ଧାର ଉଚ୍ଛେଦ ଓ କାଶ୍ମୀରର ପୁନର୍ଗଠନ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକ ହିଂସ୍ର ହୋଇ ଉଠିଛି । ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଠୁଳ ହେବାରେ ଲାଗିବା ସହ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଠୁଳ କରୁଥିବା ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସାରା ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସିଜ ଫାୟାର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଗୁଳା ବର୍ଷା କରିଥିଲା । ଆଜି ମଧ୍ୟ ସକାଳ ସାଢେ ଛଟା ବେଳେ ସିଜ ଫାୟର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଜମ୍ମୁ-କାଶମ୍ମୀରର ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୌସରା ସେକ୍ଟର ଉପରେ ଗୁଳି ଓ ମୋର୍ଟାର ମାଡ ଜାରୀ ରଖିଛି । ଭାରତୀୟ ସେନା ମଧ୍ୟ ଏହାର କଡା ଜବାବ ଦେଉଛି । ତେବେ ଏହି ଗୁଳିଗୋଳା ବର୍ଷାରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଲାନ୍ସ ନାୟକ ସହୀଦ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି ।  

ଗୁରୁବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ କାଶ୍ମୀରର ଉରୀ, ରାଜୌରୀ ଏବଂ କେଜି ସେକ୍ଟର ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଗୁଳି ବର୍ଷା କରିଥିଲା । ତେବେ ଭାରତୀୟ ସୈନିକ ମଧ୍ୟ ାକ୍ସନମୋଡକୁ ଆସି କଡା ଜବାବ ଦେଇଥିଲା । ଭାରତର ଗୁଳିମାଡରେ ୪ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । କେବଳ ସେତିତି ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନର ବହୁ ବଙ୍କରକୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ସେନା ଧ୍ବଂସ କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି  । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୀମା ସେପଟୁ ଗୁଳିଗୋଳା ବର୍ଷଣ କରି ଭାରତଭିତରକୁ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରାଇବା ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ ଜାରୀ ରଖିଛି ।   

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରୁ ମୋଦି ସରକାର ଧାରା ୩୭୦ ଓ ୩୫(କ) ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ସହ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ବିଭାଜନ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଗଳ ହୋଇଯାଇଛି । ସବୁଠି ଗୁହାରୀ କରି ନିରାଶ ହେବା ପରେ ଚୀନ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାତିସଂଘ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଜନମତ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା । ତେବେ କେବଳ ଚୀନକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ କେହି ପାକିସ୍ତାନକୁ ସମର୍ଥନ କରିନଥିଲେ । ଏହାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଆହୁରି ହିଂସ୍ର ଓ ହତାଶ ହୋଇ ଉଠିଛି ।

   Related Posts