Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ସରକାରୀ ବସ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଲମତାପୁଟବାସୀ

4/01/2020 at 4:26 PM

ଲମତାପୁଟ ୦୪।୦୧ – ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଗୁଡିକୁ ସହରାଞ୍ଚଳ ସହ ସଂଯେ।ଗ କରିବାକୁ ସରକାରୀ ବସ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ମୌଳିକ ସୁବିଧାରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି ଲମତାପୁଟବାସୀ । ଦୀର୍ଘ ୨୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଲମତାପୁଟକୁ ଗଡିନି ସରକାରୀ ବସ୍ । ଫଳରେ ଯାତାୟତ ପାଇଁ ନାହିଁନଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଲେ।କ ।

ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯାତାୟତ ପାଇଁ ସରକାରୀ ବସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି । ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କେ।ରାପୁଟ, କଳାହାଣ୍ଡି, ବଲାଙ୍ଗୀରକୁ ବସ ଚଳାଚଳ କରୁଛି । କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ୨୫ ବର୍ଷ ହେଲା ସରକାରୀ ବସ୍ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ କେ।ରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲମତାପୁଟବାସୀ । ୨୫ବର୍ଷ ତଳେ ଜୟପୁରରୁ ଅନକାଡେଲି ଯାଏ ଏକ ସରକାରୀ ବସ୍ ଯାତାୟତ କରୁଥିଲା ।ମାଛକୁଣ୍ଡରୁ ଏକ ବସ୍ ମଧ୍ୟ ଚଳାଚଳ କରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତା ଖରାପ ଦର୍ଶାଇ ବସ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଗଲା । ସେପଟେ ଲମତାପୁଟରୁ ଯେତିକ ଘରେ।ଇ ବସ୍ ଜୟପୁରକୁ ଚଳାଚଳ କରୁଛି ସେସବୁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସମୟସୀମା ଭିତରେ । ଜୟପୁରରୁ ଲମତାପୁଟକୁ ଶେଷ ବସ୍ ଦିନ ୧୨ଟା ୩୦ । ତା ପରେ ଆଉ କୌଣସି ସୁବିଧା ନାହିଁ । ଫଳରେ ଯାତାୟତ ପାଇଁ ନାହିଁନଥିବା ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି ଲେ।କ ।

ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକେର ମାଛକୁଣ୍ଡ ଜଳ ବିଦ୍ୟୁତ କେନ୍ଦ୍ର ସହ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ବେସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ରହିଛି । ମାଛକୁଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀ ବି ରହିଛି । ସରକାରୀ କାମରେ ଯିବାକୁ ହେଲେ ଜୟପୁର ସହର ଯାଇ ଟିକେଟ କାଟିବାକୁ ପଡୁଛି । ସେ ପୁଣି ସବୁ ବେଳେ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଟିକେଟ୍ ପାଇଲେ ଭଲ କଥା ନଚେତ୍ କାନ ମୁଣ୍ଡ ଆଉଁଷି ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ । ତେବେ ବସ ଚଳାଚଳ ହେଉନଥିବାରୁ କେବଳ ଯାତାୟତରେ ନୁହେଁ, ଜୀବନ ଜୀବିକା ପାଇଁ ନାନା ହରକତ ହେଉଛନ୍ତି ଲେ।କ । ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଥର ପ୍ରଶାସନର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷ କରିବା ପରେ ବି ଫଳ ଶୂନ୍ ।  

   Related Posts