Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||
  • ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୪.୫ ତୀବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଚାଷୀ ଋଣ ସୁଝିବା ପରେ ବି ଲାମ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଆଇସି ଚଞ୍ଚକତା କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ

15/10/2019 at 10:45 PM

କୋରାପୁଟ ୧୫ ।୧୦- ଲମତାପୁଟ ଗୁନେଇପଡା ଲାମ୍ପରା ଦୁର୍ନୀତି ।କାଗଜପତ୍ରରେ ଘପଲାତି କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହଡପ୍ କରିଛନ୍ତି ଲାମ୍ପ୍ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଆଇସି ।ଏକଥା ଆମେ କହୁନୁ ଏଭଳି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ଲାମ୍ପ ସଭାପତି ଓ ଡାଇରେକ୍ଟରମାନେ ।

ଚାଷୀ ଋଣ କରିଥିଲେ । କେବଠୁ ଋଣ ଟଙ୍କା ସୁଝି ବି ସାରିଲେଣି । କିନ୍ତୁ କାଗଜପତ୍ରରେ ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁରେ ଗଡୁଛି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଋଣ । ଚାଷୀଙ୍କୁ କୌଣସି କାଗଜପତ୍ର କି ରସିଦ୍ ଦିଆଯାଉନି । ଏହା ପଛରେ ଚାଲିଛି ସାଂଘାତିକ ଖେଳ ।ଲାମ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଆଇସି ଚଞ୍ଚକତା କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେ।ଇଛି । ଆଉ ଅଭିଯେ।ଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଲମତାପୁଟ ଗୁନେଇଗୁଡା ଲାମ୍ପ ସଭାପତି ଓ ଡାଇରେକ୍ଟରମାନେ । ଅଭିଯୋଗର ସତ୍ୟାସତ ଜାଣିବାକୁ ଆମେ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲୁ । ଚାଷୀଙ୍କୁ ସର୍ବ ନିମ୍ନ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଋଣ ଦିଆଯିବାକୁ ନିୟମ ଥିଲେ ବି କାଗଜପତ୍ରରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।କିଛି ଚାଷୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଠିକଣା ଓ ପରିଚୟପତୟ ଦେଇ ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଥିବା ବି ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି ।

ବିଆଇସି ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଥିଲେ ।କିନ୍ତୁ ଆଜି ଯାଏ ଟଙ୍କା ପଇଠ କରିନାହାନ୍ତି । ଏ ବାବାଦରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଅବଗତ ବି ଅଛନ୍ତି । ହେଲ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉନି ।ଏମିତିକି ଅଧିକାରୀଙ୍କର ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହେ।ଇଥିଲେ ବି ସେ ଗୁନେଇଗୁଡା ଲାମ୍ପ ଛାଡୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଅଭିଯାଗକୁ ସିଧା ସିଧା ଫାଙ୍କି ଦେଇଛନ୍ତି ବିଆଇସି । ଜଣେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଜମି ମାଲିକାନା ଏବଂ ପରିଚୟ ପତ୍ର ମାଗିବାରୁ ସେ ବିଭିନ୍ନ ବାହାନା କରି କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଦେଇ ନଥିଲେ ।

ଏଠି ଖେ।ଦ୍ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଲିପ୍ତ । ଅଭିଯାଗ କରିବ ତ କାହାକୁ କରିବ । ସେପଟେ କିଛି ନଜାଣି ବିନା କାରଣରେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ନିରିହ ଚାଷୀ । ଘଟଣାରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଜରୁରୀ ହେ।ଇପଡିଛି ।

   Related Posts