Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଚାଷୀ ଋଣ ସୁଝିବା ପରେ ବି ଲାମ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଆଇସି ଚଞ୍ଚକତା କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ

15/10/2019 at 10:45 PM

କୋରାପୁଟ ୧୫ ।୧୦- ଲମତାପୁଟ ଗୁନେଇପଡା ଲାମ୍ପରା ଦୁର୍ନୀତି ।କାଗଜପତ୍ରରେ ଘପଲାତି କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହଡପ୍ କରିଛନ୍ତି ଲାମ୍ପ୍ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଆଇସି ।ଏକଥା ଆମେ କହୁନୁ ଏଭଳି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ଲାମ୍ପ ସଭାପତି ଓ ଡାଇରେକ୍ଟରମାନେ ।

ଚାଷୀ ଋଣ କରିଥିଲେ । କେବଠୁ ଋଣ ଟଙ୍କା ସୁଝି ବି ସାରିଲେଣି । କିନ୍ତୁ କାଗଜପତ୍ରରେ ଚାଷୀଙ୍କ ନାଁରେ ଗଡୁଛି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଋଣ । ଚାଷୀଙ୍କୁ କୌଣସି କାଗଜପତ୍ର କି ରସିଦ୍ ଦିଆଯାଉନି । ଏହା ପଛରେ ଚାଲିଛି ସାଂଘାତିକ ଖେଳ ।ଲାମ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଓ ବିଆଇସି ଚଞ୍ଚକତା କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ୍ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେ।ଇଛି । ଆଉ ଅଭିଯେ।ଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଲମତାପୁଟ ଗୁନେଇଗୁଡା ଲାମ୍ପ ସଭାପତି ଓ ଡାଇରେକ୍ଟରମାନେ । ଅଭିଯୋଗର ସତ୍ୟାସତ ଜାଣିବାକୁ ଆମେ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲୁ । ଚାଷୀଙ୍କୁ ସର୍ବ ନିମ୍ନ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଋଣ ଦିଆଯିବାକୁ ନିୟମ ଥିଲେ ବି କାଗଜପତ୍ରରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଦର୍ଶାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।କିଛି ଚାଷୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଠିକଣା ଓ ପରିଚୟପତୟ ଦେଇ ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଥିବା ବି ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି ।

ବିଆଇସି ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଥିଲେ ।କିନ୍ତୁ ଆଜି ଯାଏ ଟଙ୍କା ପଇଠ କରିନାହାନ୍ତି । ଏ ବାବାଦରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ ଅଧିକାରୀ ଅବଗତ ବି ଅଛନ୍ତି । ହେଲ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉନି ।ଏମିତିକି ଅଧିକାରୀଙ୍କର ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି ହେ।ଇଥିଲେ ବି ସେ ଗୁନେଇଗୁଡା ଲାମ୍ପ ଛାଡୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ଅଭିଯାଗକୁ ସିଧା ସିଧା ଫାଙ୍କି ଦେଇଛନ୍ତି ବିଆଇସି । ଜଣେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଜମି ମାଲିକାନା ଏବଂ ପରିଚୟ ପତ୍ର ମାଗିବାରୁ ସେ ବିଭିନ୍ନ ବାହାନା କରି କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଦେଇ ନଥିଲେ ।

ଏଠି ଖେ।ଦ୍ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଲିପ୍ତ । ଅଭିଯାଗ କରିବ ତ କାହାକୁ କରିବ । ସେପଟେ କିଛି ନଜାଣି ବିନା କାରଣରେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ନିରିହ ଚାଷୀ । ଘଟଣାରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଜରୁରୀ ହେ।ଇପଡିଛି ।

   Related Posts