Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ବିହାରରେ ବଢୁଛି ନିର୍ବାଚନୀ ସରଗରମ, ଏପଟେ ଜାମିନ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟର ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହେଲେ ଲାଲୁ, ଦୁମକା କୋଷାଗାର ମାମଲାରେ ଲଗାଇଲେ ଗୁହାରି

20/10/2020 at 4:15 PM

ରାଞ୍ଚି ୨୦।୧୦: ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ରାଜନୈତିକ ସରଗରମ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଗୋଖାଦ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତିରେ ସଜା କାଟୁଥିବା ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆରଜେଡି ମୁଖ୍ୟ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ଜାମିନ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟର ଦ୍ଵାରସ୍ଥ  ହୋଇଛନ୍ତି। ଝାଡଖଣ୍ଡ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରି ଦୁମକା କୋଷାଗାରରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଅର୍ଥ କାଢିବା ମାମଲାରେ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସିବିଆଇର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କୁ  ଏହି ମାମଲାରେ ସାତ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି।

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଆଡଭୋକେଟ୍ ଦେବର୍ଷୀ ମଣ୍ଡଲ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଆବେଦନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଦୁମକା କୋଷାଗାର ମାମଲାରେ ଲାଲୁ ୪୨ ମାସ ଜେଲରେ କାଟି ସାରିଲେଣି। ଏହି ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉ। ସେ ନିଜର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦର୍ଶାଇ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ରାଞ୍ଚିର ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜେଲ୍‌ର କଏଦୀ। ମାତ୍ର ଗମ୍ଭୀର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣରୁ ରିମ୍ସରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି।  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସଂପ୍ରତି ଲାଲୁଙ୍କୁ କେଲି ବଙ୍ଗଳାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଉପରେ ଦୁମକା କୋଷାଗାର, ଚାଇବାସା କୋଷାଗାରର ଦୁଇ ମାମଲା, ଡୋରଣ୍ଡା କୋଷାଗାର ଓ ଦେବଘର କୋଷାଗାରରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ଟଙ୍କା କାଢିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କୁ ଗୋଖାଦ୍ୟ ଦୁନୀର୍ତିର ଚାଇବାସା କୋଷାଗାରର ଦୁଇଟି ମାମଲା ଓ ଦେବଘର କୋଷାଗାର ମାମଲାରେ ଜାମିନ ମିଳି ସାରିଛି। ଡୋରଣ୍ଡା କୋଷାଗାରରୁ ବେଆଇନ ଅର୍ଥ କାଢିବା ମାମଲା ଏବେ ମଧ୍ୟ ସିବିଆଇ କୋର୍ଟରେ ବିଚାରଧୀନ ରହିଛି।  

   Related Posts