Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୬୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଡରୁଛନ୍ତି କି ? ପ୍ରଶ୍ନର ଏମିତି ଉତ୍ତର ରଖିଥିଲେ ଲାଲୁ

23/10/2021 at 9:20 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧୦: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ (ଆରଜେଡି) ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ବଡ ବିରୋଧୀ କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବନି । ତାଙ୍କର ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ସେ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି । ଲାଲୁ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଟମାଟୋ, ତେଲ, ପନିପରିବା, ମାଲ, ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ଏବଂ ଗ୍ୟାସ ଦର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି ଲୋକଙ୍କ ଅଣ୍ଟା ବି ଭାଙ୍ଗିଦେଇଛି ।

ଯାହାକି ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି ଅବ କି ବାର ମହଗାଁ ପର ବାର । ଦରବୃଦ୍ଧି କରଥିବା ସରକାରଙ୍କୁ ମୋର ଅଭିନନ୍ଦନ । ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପକେଟ କାଟି ଧନିମାନଙ୍କ କପ୍ ଭରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ବିହାରରେ ନୀତୀଶ କୁମାର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ସାକ୍ଷାତକାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଯେଉଁଥିରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେପି ସରକାର ବିଷୟରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଉଛି । ଲାଲୁ ତାଙ୍କର ଖାସ୍ ଶୈଳୀରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା, ‘ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତୁମେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଭୟ କରୁଛ?’ ଏହା ଉପରେ ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ କହିଛନ୍ତି, ‘ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ କନିଷ୍ଠ । ସେ ମୋ ଠାରୁ ୫ବର୍ଷ ସାନ । ୧୯୯୦ ରେ ମୁଁ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲି ଏବଂ ସେ ନିଶ୍ଚୟ ପରେ ଆସିଥିବେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଭୟ କରୁଛି । ଆପଣ କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଜାରି ରଖିବେ, ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କୁହନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଚା ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ହିନ୍ଦୀ ଶିଖିଲି, କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଇଂରେଜ ଥିଲ କି ?
ମୋଦି ଭଲ ଭାଷଣ ଦିଅନ୍ତି:
ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ‘ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କେବଳ ଭଲ ଭାଷଣ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏଥିରେ ପିଏଚଡି ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲି, ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱର ଲୋକମାନେ ମୋ ପାଖକୁ ଆସୁଥିଲେ ଯେ ମୁଁ କିପରି ରେଳବାଇର ଅବସ୍ଥା ସୁଧାରିଥିଲି । ବିଜେପି କିମ୍ବା କୌଣସି ଦଳର ନେତା ଆମ ସାମ୍ନାରେ ବସିପାରିବେ ନାହିଁ । ମୁଁ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ବହୁତ ଦିନରୁ ଜାଣିଛି । ତାଙ୍କ ପିତା ବହୁତ ଭଲ ଲୋକ ଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ତୁମେ ଆମକୁ ଦୋଷ ଦେଉଛ, ଆମେ ଏହାକୁ ସହ୍ୟ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ ।
‘ଭୟଭୀତ ହୋଇ CM ହେବା ଜାରି ରଖ’
ଅନ୍ୟ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, “ଗୁଜୁରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବାବେଳେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ଡରାଉଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ସେଠାରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ଜାରି ରହିଥିଲା । ଯଦି କୌଣସି ଭେଦଭାବ କିମ୍ବା ଭୟ ବିନା ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥାନ୍ତା, ତେବେ ୟୁପିଏ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଜିତିଥାନ୍ତା । ଆମେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସେଠାରେ ଯୁଦ୍ଧ କରିଆସୁଛୁ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ ପାର୍ଟିକୁ ସେଠାକୁ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବୁ ନାହିଁ ।

   Related Posts