Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୨୦୩ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍ କେଲେଙ୍ଗାପାଲିର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସାଲିଆ ସାହିରୁ ୫ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୬ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲାଲୁଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି, ସୋମବାର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ପାରୋଲ ଉପରେ ହେବ ନିଷ୍ପତ୍ତି

12/04/2020 at 4:25 PM

ରାଞ୍ଚି ୧୨।୪: ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପାରୋଲ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ । କଂଗ୍ରେସ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପାରୋଲକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି । କଂଗ୍ରେସ ମନ୍ତ୍ରୀ ବାଦଲ ପତ୍ରଲେଖ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଆସ୍ବସ୍ତି ମିଳିବା ଉଚିତ୍ । ତେବେ ବିଧାୟକ ଇରଫାନ ଅନସାରୀ ମଧ୍ୟ ଲାଲୁଙ୍କ ଜାମିନ୍ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି । କରୋନା ପାଇଁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା କଏଦୀମାନଙ୍କ ଜାମିନ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି । ଗୋଖାଦ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ପାଇଁ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା ଲାଲୁ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ସେ ଯେଉଁଠାରେ ରହୁଛନ୍ତି  ପାଖରେ ଥିବା ୱାର୍ଡରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ରଖାଯାଉଛି । ଏଥି ସହିତ, କରୋନା ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ସରକାର ବହୁ ପରିମାଣରେ ଟଙ୍କା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପାଣ୍ଠି ମଧ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି । କ୍ୟାବିନେଟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବେତନ, ଋଣ, ଭତ୍ତା ଇତ୍ୟାଦି ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିବ ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆରଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଏକ ଛୋଟ କୋଠରୀରେ କାରାଗାରରେ ରଖିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି । ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (RIMS) ରେ ଚିକିତ୍ସିତ ଲାଲୁ ୧୦ ଦିନ ହେବ ରୁମ୍ ରୁ ବାହାରକୁ ଆସିନାହାନ୍ତି । ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଲାଲୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏଠାରେ ରହୁଥିଲେ ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣରେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ୱାର୍ଡରେ ବୁଲିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି । ୱାର୍ଡରେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉଥିବା ତାଙ୍କ ପାର୍ଟି କର୍ମଚାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ରୁମ୍ ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସନ୍ଦେହରେ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ ପେମେଣ୍ଟ ୱାର୍ଡରେ ରଖାଯାଉଛି । ସେ କିଡନୀ ସମେତ ୧୪ଟି ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରବେଶକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ମଧ୍ୟ ରିମ୍ସର ସମାନ କୋଠାର ପ୍ରଥମ ମହଲାରେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ରଖାଯାଉଛି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ସେ ୧୨ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ।ଶୋଇବା ସମୟରେ ପାଟିରେ କପଡା ଘୋଡାଉଛନ୍ତି । ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଉମେଶ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ବୟସ ଅଧିକ । ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅନେକେ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି ।

   Related Posts