Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଜେଲରୁ ବାହାରିବେ କି ଲାଲୁ ଯାଦବ ? ବେଲ୍ ମିଳିବା ନେଇ ଆଜି ଝାଡଖଣ୍ଡ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୁଣାଣି

6/11/2020 at 12:48 PM

ବିହାର ୦୬/୧୧ : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚାରା ଘୋଟାଲା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ (ଆରଜେଡି) ପ୍ରମୁଖ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ବେଲ୍ ମିଳିବା ନେଇ ଆଜି ଝାଡଖଣ୍ଡ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୁଣାଣି ହେବ । ଲାଲୁଙ୍କୁ ବେଲ୍ ମିଳିବ ନା କୋର୍ଟରୁ ନିରାଶ ହେବେ ସେ ନେଇ ସମର୍ଥକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସସପେନ୍ସ ଲାଗି ରହିଛି । ବେଲ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପରେ ନଭେମ୍ବର ୬ ତାରିଖରେ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ କୋର୍ଟ ।

ଚାରା ଘୋଟାଲା ସହ ଜଡିତ ଦୁମକା ଟ୍ରେଜେରିରୁ ଅବୈଧ ଭାବେ ୧୩୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ଓ ୩.୧୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇବା ସହ ଆର୍ଥିକ ଜରିମାନା ମଧ୍ୟ ଆଦାୟ କରିଥିଲେ କୋର୍ଟ । ତେବେ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାର ଅଧା ବର୍ଷ ପୂରିଯାଇଥିବାରୁ ବେଲ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଲାଲୁଙ୍କ ଓକିଲ ପ୍ରଭାତ କୁମାର ଯାହାର ଶୁଣାଣି ଆଜି ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଯଦି କୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି କରି ବେଲ୍ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ଜେଲରୁ ବାହାରକୁ ଆସିପାରିବେ ।

ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କୁ ଚାରା ଘୋଟାଲା ମାମଲାରେ ମୋଟ ୫ଟି ରୁ  ୪ଟି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ କୋର୍ଟ । ସେହି ୪ ମାମଲା ମଧ୍ୟରୁ ୩ଟିରେ ଲାଲୁଙ୍କୁ ବେଲ୍ ମିଳିସାରିଛି, ଯଦି ଆଜି ବେଲ୍ ମିଳିଯାଏ ତେବେ ଲାଲୁଙ୍କ ଜେଲରୁ ବାହାରିବା ଆଶା ଅଧିକ ।

   Related Posts