Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ହିଂସା ପରେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହେଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ବନ୍ଦ୍

4/10/2021 at 11:16 AM

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ୦୪/୧୦: ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରରେ ହୋଇଥିବା ହିସାଂରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ୟୁପି ସହ ସାରା ଦେଶରେ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଛି । ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ବନ୍ଦ କରିବା ସହ ସେଠାରେ ୧୪୪ ଧାରା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏହସହ ଗାଜିଆବାଦ ପୋଲିସ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ-୨୪ ଓ ୯ କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରରେ କୃଷକମାନେ ରାତିରୁ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି । ଦୋଷୀମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ଧର୍ମଘଟ ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ କୃଷକ ନେତା ରାକେଶ ଟିକାୟତ ଭୋର 4.30 ରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଗୁରୁଦ୍ୱାର ଠାରେ କୃଷକ କମିଟି ସହିତ ଏକ ବୈଠକ କରିଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ରଣନୀତି ସ୍ଥିର କରାଯାଇଥିଲା ।

କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଶେଷ ରୀତିନୀତି କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କୃଷକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ରାକେଶ ଟିକାୟତ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ, ଲକ୍ଷ୍ମପୁରରେ ଧାରା ୧୪୪ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି, ନେତାଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରାଯିବ ନାହିଁ। ଏଡିଜି ଆଇନ ଏବଂ ଆଦେଶ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ଏହି ଘଟଣାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts