Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, କୋର୍ଟ ଦେଲେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

23/12/2020 at 10:57 PM

ଲାହୋର ୨୩।୧୨: କରୋନା ଭାଇରସ ମହମାରୀ ମିଥ୍ୟା ଓ ଏଥିଲାଗି ଟିକା କ୍ରୟ କରି ରାଜକୋଷରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବୃଥାବ୍ୟୟକୁ କୋର୍ଟରେ  ଚାଲେଞ୍ଜ କରିଥିବା ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଲାହୋର ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଭବିଷ୍ୟତରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେପରି ଦେଶର କୌଣସି ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଏପରି ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ନ କରନ୍ତି ସେଥିଲାଗି ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି।

ଅଜହର ଆବ୍ବାସ ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଲାହୋର ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟରେ ପିଟିସନ ଦାୟର କରି କୋଭିଡ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର  ଓ ଲୋକେ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଏହା ବ୍ୟାପେନି ବୋଲି ଆବେଦନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ସେହିପରି କୋଭିଡ ମଣିଷ ସହ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଅଛି ଓ ଏହା ଘାତକ ନୁହେଁ ଏଣୁ ଏଥିଲାଗି ସରକାର ଜାରି କରୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଓ ନିରାକରଣ ଲାଗି ବିଦେଶରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟ ଟିକା ମଗାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଲଗାଇଥିଲେ।

ଆବେଦନକୁ ବିଚାର ଲାଗି ଗ୍ରହଣ କରି ବିଚାରପତି ମୁହମ୍ମଦ କାଶୀମ ଖାନ୍‌ କୋଭିଡ ନେଇ ଏଣୁ ତେଣୁ କଥା ନ କହି ତାଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ନେଇ ଥିବା ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ତେବେ ମାମଲାରେ ଅଜହର ସେପରି କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ ନ କରି କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବାରେ ଲାଗିଥିଲେ। ଶେଷ କୋର୍ଟ ମାମଲାକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ସହ ଅଜହରଙ୍କୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଜହର ପେଷାରେ ଜଣେ ଶୀତତାପକ ଯନ୍ତ୍ର ମେକାନିକ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts