Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

ସିଲେଇ ଦିଦିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ବାହାନାର ଗୁମର ଫିଟିଲା : ସିଲେଇ ନାଁରେ ବଢାଉଥିଲେ ଘନିଷ୍ଠତା, ଋଣ ନାଁରେ ଠକୁଥିଲେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା

10/11/2020 at 4:27 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୧୦।୧୧: ବଲାଙ୍ଗୀରର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ । ପୋଲିସର ଘନଘନ ଜେରା ପରେ ସତ ଓଗାଳିଛନ୍ତି ଠକେଇ କରିଥିବା ଗାୟତ୍ରୀ ଜସଓ୍ବାଲ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜସଓ୍ବାଲ । ଗରିବ ନିରୀହଙ୍କୁ କେମିତି ଭୂଆଁ ବୁଲାଇ ଋଣ କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ମା’-ପୁଅ ଠକୁଥିଲେ ତାର ପ୍ରମାଣ ପାଇବା ପରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ଟାଉନ୍ ଥାନା ପୋଲିସ । ସେପଟେ ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ କାହାର ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ଏବେବି ଛାନଭିନ୍ ଚଳାଇଛି ପୋଲିସ ଓ ଜିଏସଟି ବିଭାଗ ।

ଭୂତ କମ୍ପାନୀ ନାଁରେ ଚାଲୁଥିଲା ପୂରା କାରବାର । କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କାରବାର ବି ହେଉଥିଲା । ନୀରିହ ଗରିବଙ୍କ ନାଁରେ ଋଣ ନେଇ ଠକୁଥିଲେ ସିଲେଇ ଦିଦି ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ । ଦୁଇ ଦିନର ଘନ ଘନ ଜେରା ପରେ ସବୁ ସତ ଓଗାଳିଛନ୍ତି ସିଲେଇ ଦିଦି । କିପରି ଲୋକଙ୍କ ସହ ସିଲେଇ ଆଳରେ ସଂପର୍କ ରଖି ଘନିଷ୍ଠତା ବଢାଉଥିଲେ ।

ଋଣ ନାଁରେ କିପରି ନୀରିହ ଗରିବଙ୍କ କାଗଜପତ୍ର ଆଣି ମିଛ କାରବାର କରି ମୋଟା ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା କମାଉଥିଲେ ତାର ପକ୍କା ଚିଠା ଲାଗିଛି ପୋଲିସ ହାତରେ । ଦୁଇ କୋଟି ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଉଭୟ ମା’-ପୁଅଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ପୋଲିସ ।

ଟିକେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ସିଲେଇ ଦିଦିଙ୍କ କାରନାମା ଉପରେ…

ସିଲେଇ ଦିଦିଙ୍କ ଏ କାରନାମାର ଚେର ବଲାଙ୍ଗୀରରୁ କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ଲମ୍ବିଛି । ସେପଟେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ବମ୍ବେ ଓ ଛତିଶଗଡ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ସିଲେଇ ଦିଦିଙ୍କ ନେଟଓ୍ବାର୍କ ରହିଥିବା ଜିଏଟି ବିଭାଗକୁ ଲିଙ୍କ୍ ମିଳିଛି । ଏନଜିଓ ନାଁରେ ୪ଟି ଭୂତ କମ୍ପାନୀ ରହିଛି ସିଲେଇ ଦିଦିଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ । ନରେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କ ନାଁରେ କଲୋଡିଆ ଟ୍ରେଡର୍ସ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭୋଇଙ୍କ ନାଁରେ ସିନ୍ଦୁଜା ଷ୍ଟିଲ୍, ପୁଅ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଜେସଓ୍ବାଲଙ୍କ ନାଁରେ ଘଟବାସିନି ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଓ ଜଗବନ୍ଧୁ ନାଁରେ ଶୁଭମ୍ ଷ୍ଟିଲ୍ ରହିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ଜିଏସଟି ଅଧିକାରୀ । ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି । ସେପଟେ କାହା କାହା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଛି ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ କାହାର ସଂପୃକ୍ତି ଅଛି କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ ଖୋଳତାଡ କରୁଥିବା ଜିଏସଟି ବିଭାଗର ତଦନ୍ତ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts