Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

7/11/2019 at 1:55 PM

ରାୟଗଡା ୭।୧୧:   ଆଜି ରାୟଗଡା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଜଣେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ମହିଳା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ନାମ ପାର୍ବତି । ବିଭିନ୍ନ ମାଓବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସାମିଲ ଥିବା ନେଇ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ପାର୍ବତୀ ରାୟଗଡା ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ହିଂସାରେ ସାମିଲ ଥିଲେ । ଯେପରି ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲା ନିୟମଗିରି ପାହାଡରେ ତାଚ୍ରାକାବଣ୍ଡଲି ଗାଁ ନିକଟରେ ପୋଲିସ ସହ ଗୁଳିବିନିମୟ ଘଟଣା, ଧାନପଙ୍ଗା ଗାଁରେ ଡିଭିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ସହ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଜାରଣା ନିକଟରେ ଏସଓଜି ଯବାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, କାଠଗଡାରେ ଡିଭିଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଠିକାଦାର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ଝିମିରି ଗାଁରେ ଗୁଳିବିନିମୟରେ ପରି ହିଂସାକାଣ୍ଡରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ପାର୍ବତୀ । ପାର୍ବତୀଙ୍କ ନାମରେ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା । ମାଓ ସଂଗଠନରେ ଅତ୍ୟାଚାର ବଢିବା ପରେ ସେ ସଂଗଠନ ଛାଡି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ନେଇ ପ୍ରେସମିଟରେ  ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଛତିଶଗଡ ବିଜାପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଓ୍ବାଚମ ଗାଁରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ମାଓବାଦୀ ଘର ଥିବାବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରାଜୁ ମାଓ ସଂଗଠନର ଜଣେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts