Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବକେୟା ମଜୁରୀ ପାଇଁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ପୁଅ ପୁଅକୁ ଅପହରଣ କଲେ ଶ୍ରମିକ, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଥାନାରେ ଆଣି ଛାଡିଲେ

ବାରଙ୍ଗ ୨୯।୨: ବକେୟା ମଜୁରୀ ପାଇଁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ପୁଅ ପୁଅକୁ ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ ଶ୍ରମିକ । ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କରାଯାଇଥିଲା ଅପହରଣ । ଶନିବାର ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ସ୍କୁଲକୁ ପଢିବାକୁ ଆସିଥିଲା ୭ ବର୍ଷର ପୁଅ । ପିଲାଟିକୁ ଦେଖି ଚକୋଲେଟ୍ ଦେଇ ନିଜ ସାଥିରେ ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ଶ୍ରମିକ । ପରେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି କହିଥିଲା ଟଙ୍କା ଦେଇ ପୁଅକୁ ନେଇଯାଅ । ପରିବାର ଲୋକେ ଏହା ଶୁଣି ନନ୍ଦନକାନନ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୋଲିସ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅପହୃତ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଫେରସ୍ତ ଦେଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାରିଶ୍ରମିକ ନପାଇ ଠିକାଦାର ପୁଅକୁ ଅପହରଣ କରିନେଲା ଶ୍ରମିକ । ଅପହୃତ ବାଳକଙ୍କର ବାପା ପବନ ପରିଡା ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ଠିକାଦାର । ଗତବର୍ଷ ଠାରୁ ରଘୁନାଥପୁର ଅଂଚଳରେ ଏକ ଆପର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ୪୦ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କାମରେ ଲଗାଇଥାନ୍ତି ପବନ । ସେମାନଙ୍କ ପାରିଶ୍ରମିକ ବାବଦକୁ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବକେୟା ରଖି ଠିକାଦାର ପବନ ପରିଡା ଧରାଛୁଆଁ ଦେଉ ନଥିଲେ । ଅପହରଣକାରୀ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ପୃଷ୍ଟି ନିଜ ସହ ଅନ୍ୟ ୪୦ଜଣ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ପାରିଶ୍ରମିକ ମାଗିବାରୁ ଠିକାଦାର ଶୁଣୁ ନଥିଲେ । ଏଥିରେ ଉତକ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ପୃଷ୍ଟି ଶନିବାର ସକାଳେ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବା କଥା ଜଣାପଡିଛି । ନନ୍ଦନକାନନ ପୋଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ।

   Related Posts