Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

କରୋନା ଟିକାର କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାୟଲରେ ଭଲେଣ୍ଟିୟର ହେବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍‌ର ୯ ଦିନ ପରେ ମୃତ୍ୟୁ

9/01/2021 at 6:10 PM

ଭୋପାଲ ୯।୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଲରେ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ କରୋନା ଟିକା ନେଇ ଜଣେ ସ୍ୱୟଂସେବୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ଦୀପକ ମରାବୀ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ଓ ତାଙ୍କ ବୟସ ୪୭ ବର୍ଷ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ସେ କୋଭାକ୍ସିନ ଲାଗି ସ୍ୱୟଂ ସେବକ ଭାବେ ଟିକା ନେଇଥିଲେ। ଟିକାକରଣର ୯ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କର ଅଚାନକ ମୃତ୍ୟୁ କରୋନା ଟିକାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ଦୀପକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ ମରାବୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ ପିତା ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖ ଦିନ କରୋନା ଟିକାର କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାୟଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏହାର ୭ ଦିନ ପରେ ଅର୍ଥାତ ଡିସେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖରେ ସେ ଅଚାନକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିବା ସହ ବାନ୍ତି କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହା କୌଣସି ସାଧାରଣ ଅସୁସ୍ଥତା ନଥିଲା ବୋଲି ଆକାଶ କହିଛନ୍ତି।

ଟିକା ନେବା ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ମୂଲ ମଜୁରି କରିବାକୁ ଯାଉନଥିଲେ। ଘରେ ଥିବା ବେଳେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ ମରାବୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରୁ ବିଷ ଠାବ ହୋଇଥିଲା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ମାମଲାରେ ପ୍ୟୁପିଲସ୍ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାୟଲରେ ଟିକା ନେବା ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ଘଟଣା ଜାନୁୟାରୀ ୮ ତାରିଖରେ ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ଦେଶରେ ସାମୂହିକ ଟିକାକରଣ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏପରି ଖବର ଏବେ ଟିକା ନେବା ଲାଗି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି।

   Related Posts