Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

କୋଟିଆ କାହାର ! କୋଟିଆରେ ପୁଣି ଆନ୍ଧ୍ରର ଅନୁପ୍ରବେଶ

3/07/2018 at 7:43 AM

ପୁଣି ଓଡିଶାକୁ ଚକମା ଦେଲା ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଶାସନ।ଆନ୍ଧ୍ର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଟେର ପାଇପାରୁନି, କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ।ବିବାଦୀୟ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପକ୍ଷ କୁ ନେବା ଓ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର।
କୋଟିଆକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ବେଶ ସଚେତନ । ବିବାଦୀୟ କୋଟିଆ ଅଂଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ରଖିବା ନେଇ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଅଂଚଳର ଦୀର୍ଘଦିନର ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଆନ୍ଧ୍ର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୋଟିଆ ଗସ୍ତ ଓ ଗଞ୍ଜାଇପଦର ଗ୍ରାମରେ ସଭାକରି ଭତ୍ତା ଓ ସୋଲାର ଲାଇଟ,କମ୍ବଳ ବାଣ୍ଟିବା ଘଟଣା କୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ ନ କରି କୋଟିଆ ଲୋକଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁହାଁ ରୁ ରୋକିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଜରିକରିବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀଇ କମିଟି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ପରଖି ୧୫୦ କୋଟି ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଟଙ୍କା ର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ହେଲେ ବାସ୍ତବ ସ୍ଥିତି ଦେଖିଲେ ଯୋଜନାକୁ ଏକ ଢୋଲପିଟା ଯୋଜନା ବୋଲି ଜଣାପଡୁଛି।
କୋଟିଆ ପଞ୍ଚୟତର ୨୧ ଟି ଗ୍ରାମ ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ଓଡିଶା ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦୀୟ ଗାଁ ଭାବେ ୧୯୬୧ ମସିହାରୁ ରହିଆସଚି । ହେଲେ ସୀମାନ୍ତରେ ଅବସ୍ତିତ କୋରପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର କିଛି ଗ୍ରାମ କୁ ନିଜ ଅକ୍ତିଆର କୁ ନେବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାର ଏବେ ଜୋଶରେ ଲାଗିପଡିଛି।
କୋଟିଆ ପଞ୍ଚୟତର ୪ ଟି ଗ୍ରାମରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଭଳି ବଡ ଧରଣର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଘଟଣା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ସୂଚନା ନଥିବା ପ୍ରଶାସନ ର ଦକ୍ଷତ ଓ ପାରଦର୍ଶିତା ଓ ଗୋଇନ୍ଦା ର ବିଫଳତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ବାଚି।

   Related Posts