Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୯୬୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୪୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବଶବରାଜ ବୋମାଇ ହେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା
  • ||
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

କୋଟିଆ କାହାର ! କୋଟିଆରେ ପୁଣି ଆନ୍ଧ୍ରର ଅନୁପ୍ରବେଶ

3/07/2018 at 7:43 AM

ପୁଣି ଓଡିଶାକୁ ଚକମା ଦେଲା ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଶାସନ।ଆନ୍ଧ୍ର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଟେର ପାଇପାରୁନି, କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ।ବିବାଦୀୟ ଗ୍ରାମର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପକ୍ଷ କୁ ନେବା ଓ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର।
କୋଟିଆକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ବେଶ ସଚେତନ । ବିବାଦୀୟ କୋଟିଆ ଅଂଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ରଖିବା ନେଇ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଅଂଚଳର ଦୀର୍ଘଦିନର ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଆନ୍ଧ୍ର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କୋଟିଆ ଗସ୍ତ ଓ ଗଞ୍ଜାଇପଦର ଗ୍ରାମରେ ସଭାକରି ଭତ୍ତା ଓ ସୋଲାର ଲାଇଟ,କମ୍ବଳ ବାଣ୍ଟିବା ଘଟଣା କୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ ନ କରି କୋଟିଆ ଲୋକଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁହାଁ ରୁ ରୋକିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଜରିକରିବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀଇ କମିଟି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ପରଖି ୧୫୦ କୋଟି ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଟଙ୍କା ର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ହେଲେ ବାସ୍ତବ ସ୍ଥିତି ଦେଖିଲେ ଯୋଜନାକୁ ଏକ ଢୋଲପିଟା ଯୋଜନା ବୋଲି ଜଣାପଡୁଛି।
କୋଟିଆ ପଞ୍ଚୟତର ୨୧ ଟି ଗ୍ରାମ ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ଓଡିଶା ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦୀୟ ଗାଁ ଭାବେ ୧୯୬୧ ମସିହାରୁ ରହିଆସଚି । ହେଲେ ସୀମାନ୍ତରେ ଅବସ୍ତିତ କୋରପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର କିଛି ଗ୍ରାମ କୁ ନିଜ ଅକ୍ତିଆର କୁ ନେବା ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାର ଏବେ ଜୋଶରେ ଲାଗିପଡିଛି।
କୋଟିଆ ପଞ୍ଚୟତର ୪ ଟି ଗ୍ରାମରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଭଳି ବଡ ଧରଣର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଘଟଣା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ସୂଚନା ନଥିବା ପ୍ରଶାସନ ର ଦକ୍ଷତ ଓ ପାରଦର୍ଶିତା ଓ ଗୋଇନ୍ଦା ର ବିଫଳତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ବାଚି।

   Related Posts