Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ ଦେ’ ଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ପରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ସାଗର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ୧୭୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : କାଲି ଜଣଙ୍କର, ଆଜି ଆଉ ଜଣଙ୍କର ମିଳିଲା ମୃତଦେହ : ଏବେବି ଜଣେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଡିଶାରେ କମ୍ ରହିଛି ଆର୍ ଭାଲ୍ୟୁ, ୧ ଉପରେ ରହିଲେ ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ସୋର : ଭୋଜି କରିବାକୁ ଯାଇ ଫେରିଲେନି ଯୁବକ, ମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ଖୋଲିବ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ବିରଜାଙ୍କ ମନ୍ଦିର, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଖୋଲିଲା ତମ୍ପରା ହ୍ରଦ, ବୋଟିଂର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଦ୍ୟାଳୟ ବରଣ୍ଡାରେ ପଡିଛି ଅଚିହ୍ନା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଆସନ୍ତା ୭ରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୁନ୍ଦରଗଡ ବନ୍ଦ, ଦ୍ବିତୀୟ ଏମ୍ସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ କାଉଡିଆଙ୍କ ଭିଡକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଟକଣା ଜାରି, ଭକ୍ତଶୂନ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପରିସର
  • ||

ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର କଚ୍ଛପଗତି: ଜୟପୁର ପୌର ପାଳିକାରେ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଆର୍ଥିକ ଅନିୟମିତତାର ଫାଇଲ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଭିଜିଲାନ୍ସ ପାଖରେ ପଡ଼ି ରହିଛି , କ୍ରାଇବ୍ରାଂଚ ତଦନ୍ତ ଦାବି

15/11/2018 at 9:08 PM

ଜୟପୁର୧୫|୧୧: ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସରୁନି ତଦନ୍ତ । ଜୟପୁର ପୌର ପାଳିକାରେ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତି ଓ ଆର୍ଥିକ ଅନିୟମିତତାର ଫାଇଲ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଭିଜିଲାନ୍ସ ପାଖରେ ପଡ଼ି ରହିଛି । କେତେବେଳେ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ତ ଆଉ କେତେବେଳ ତଦନ୍ତରେ ଅସହଯୋଗର କଥା କହି ନିଜ ମୁଣ୍ଡରୁ ଦୋଷ ଖସାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ । ତଦନ୍ତ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ଳୋଜର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରାଯାଇନାହିଁ । ଯଦି ପୂର୍ବ ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ ସରିନି ତେବେ ଗଲା ମାସରେ ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟଲ ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ ଭିଜିଲାନ୍‌ସ୍‌ କିଭଳି କରିବ ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।….

ବର୍ଷ ପରେ ବର୍ଷ ଗଡ଼ୁଛି । ହେଲେ ସରୁନି ତଦନ୍ତ ।  ଜୟପୁର ପୌର ପାଳିକାର ୭୫ଟି ଫାଇଲକୁ ଜବତ କଲା ଭିଜଲାନ୍ସ । ହେଲେ ନା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ରିପୋର୍ଟ ନା ପ୍ରମାଣ ହୋଇଛି ଦୁର୍ନୀତି।  ୨୦୦୩ରୁ ୨୦୧୬,  ଏହି ୧୩ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଜୟପୁର ପୌର ପାଳିକାରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତତା ଓ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଥିଲା ଭିଜଲାନ୍ସ । ହେଲେ ଆଜି ଯାଏ ତଦନ୍ତ ସରିପାରିଲାନି । କେତେବେଳ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ତ ଆଉ କେତେବେଳ ପୌର ପାଳିକା ସହଯୋଗ କରୁନଥିବା କହି ବିଭାଗ ନିଜ ମୁଣ୍ଡରୁ ଦୋଷ ଖସାଇଚାଲିଛି। ଆଉ ତଦନ୍ତରେ ବିଳମ୍ବ  ଦୁର୍ନୀତିଖୋରଙ୍କୁ   ବେଶ ସୁହାଇଛି ।  ତଦନ୍ତ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଁଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ କ୍ଳୋଜର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିନଥିବା ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ, ଅଡିଟୋରିଅମ, ଷ୍ଟଲ ନିର୍ମାଣ ଓ ଏହାର ଆବଣ୍ଟନରେ ବ୍ୟାପକ ଅନିୟମିତା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ସେହିଭଳି ସଫେଇ ଟେଣ୍ଡର, ଫିନାଇଲ କିଣା, ପ୍ରୋକ୍ଲେନ୍‌ କିଣାରେ ବି ଦୁର୍ନୀତି ଗନ୍ଧ ବାରିଥିଲେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ । ହେଲେ ଏତେ ଦିନ ଧରି ଏସବୁର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦୁର୍ନୀତିଖୋରଙ୍କ  ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିବାରେ ଫେଲ ମାରିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ । ଏମିତିରେ ଗଲା ମାସରେ ଷ୍ଟଲ ଆବଣ୍ଟନରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ଭିଜଲାନ୍ସ ବଦଳରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts