ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ଭୁଲିଗଲା ସଂପର୍କ, ମଦ୍ୟପ ବାପାର କଟୁରୀ ଚୋଟରେ ପୁଅ ମୃତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରଥଖଳା, ଚକ ନିର୍ମାଣରେ ବ୍ୟସ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ଉଦଳା: ପ୍ରେମିକାକୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ପ୍ରେମିକ ଧରାପଡିଗଲେ, ଦେଖାଇଲେ ବନ୍ଧୁକ
  • ||

ବିଧାନସଭା ଶୀତ ଅଧିବେଶନ : ବିଧାନସଭାରେ ଉଠିଲା କୋଣାର୍କ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗ

24/11/2018 at 1:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୧୧:  ବିଧାନସଭାରେ ଉଠିଲା କୋଣାର୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗ । ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଏବଂ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କେ.ଭି. ସିଂଦେଓ କୋଣାର୍କ ସହ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଅର୍କକ୍ଷେତ୍ର କୋଣାର୍କର ସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ । ଯେକୌଣସି ମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ଏହା ଭୁଶୁଡିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ରୁରକୀ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜର ଏକ ଟିମ୍ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି । କୋଣାର୍କ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବି କମ୍ ଦାୟୀ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି । ବିଧାନସଭାରେ ଏନେଇ ସରକାର ଉତ୍ତର ରଖନ୍ତୁ ବୋଲି ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ କୋଣାର୍କର ସ୍ଥିତି ଓ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଯେତେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ତାକୁ ବିଧାନସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଉଭୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଓ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କେ.ଭି. ସିଂଦେଓ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଯଶୱନ୍ତ ସିଂ କମିଶନଙ୍କ ସୁପାରିଶ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଉଭୟ ଗୃହରେ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts