Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମୁଶଳଧାର ବର୍ଷା, ହାଇ ଟାଇଡରେ କୋଲକାତା ଜଳମଗ୍ନ

21/09/2021 at 9:48 PM

କୋଲକାତା ୨୧।୯: ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଜାରି ବର୍ଷା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜଧାନୀ କୋଲକାତା ସମେତ ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜଳମଗ୍ନ କରିଛି। ବେହେଲା, ମୋମିନପୁର, ଏକବଲପୁର, ଖିଦିରପୁର କାଲିଘାଟ ସମେତ ଦକ୍ଷିଣ କୋଲକାତା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି।  ଏସ୍ଏସକେଏମ, ଏନଆରଏସ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ କୋଲକାତା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପାଣି ପଶି ଯାଇଛି। ୱାର୍ଡରେ ପାଣି ଭରିଯିବା ଯୋଗୁ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସଙ୍କ ସମେତ ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛି। ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏପରି ବର୍ଷା ଦେଖିଛି।

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ରାଜ୍ୟ ନେଇ ଜାରି କରିଥିବା ସତର୍କତା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆହୁରି ଖରାପ କରିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଛି। ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ବଙ୍ଗଳାର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ଷାରେ ନେତାଜୀ ସୁଭାଷଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର ମଧ୍ୟ ଅଚଳ ହୋଇଯାଇଛି। ବର୍ଷାପାଣି ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପଶିଛି। ଫଳରେ ବିମାନ ବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ୬ଟି ବିମାନଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରୁ ୧୩ଟି ବିମାନ ଉଡାଣ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ସବୁ ବିମାନ ନିୟମିତ ସମୟର ୪୫ରୁ ୨ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଉଡିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଟଡଙ୍ଗା, ମାନିକତଲା, ବେଲଗାଛିଆ, ଏମଜି ରୋଡ, ପାର୍କ ସର୍କସ, ପାର୍କ ରୋଡ, ଥିଏଟର ରୋଡ, ସେକ୍ସପିୟର ସାରଣୀ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଣ୍ଠୁଏ ଲେଖାଏଁ ପାଣି ଭରି ଯାଇଛି। ରାସ୍ତା ଓ ଘର ବର୍ଷାପାଣିରେ ସମାନ ହୋଇଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ବାଙ୍କୁରା, ପୁରୁଲିଆ, ଝାରଗ୍ରାମ, ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପ୍ରଗଣାରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ମୂଶଳଧାର ବର୍ଷା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ସୂଚନା ଜାରି କରିଥିଲେ।

ସେପଟେ ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁର ଜିଲ୍ଲାର ପତାସପୁର, ଭଗବାନପୁର, କାନ୍ଥି ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣର ଅନେକ ଗ୍ରାମ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଛିନ୍ନ ହୋଇଛି।  ଏହି ସବୁ ଗାଁ ମାନଙ୍କର ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ପହଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ପୂର୍ବ ମେଦିନାପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପୂର୍ଣ୍ଣେନ୍ଦୁ ମାଁଝୀ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts