Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କୋଝିକୋଡେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ୨୬ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୧ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

20/08/2020 at 5:17 PM

ଥିରୁଅନନ୍ତପୂରମ, ୨୦|୦୮:   କେରଳ କୋଝିକୋଡେରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ଥିବା ୨୬ ଜଣ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେହିପରି ୨୧ଜଣ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ, ପୋଲିସ କର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଅନେକ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ  ।

ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୭ ତାରିଖରେ କେରଳର କୋଝିକୋଡେରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା । ବିମାନଟି କ୍ରାସ୍ ଲ୍ୟାଣ୍ଡି କରିଥିଲା । ଫଳରେ ପାଇଲଟ, କୋ-ପାଇଲଟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ବିମାନରେ ମୋଟ୍ ୧୯୦ଜଣ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ । ଦୁର୍ଘଟଣା ସମୟରେ ବିମାନଟି ଦୁଇଖଣ୍ଡ ହୋଇଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ତେବେ ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳ କେ ଗୋପାଳକ୍ରିଷ୍ଣାନ, ଏସପି ୟୁ ଅବ୍ଦୁଲ କରିମ ଓ ୨୧ଜଣ ଅଧିକାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ପଜିଟିଭଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର କିଛି କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ।

ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଓ ବିମାନ ବନ୍ଦର ନିକଟରେ ଥିବା କିଛି ଯୁବକ କରୋନା ଓ ବର୍ଷାକୁ ଖାତିର ନକରି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାସହ ଆହତଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଧ୍ୟ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts