Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ଧୋନିଙ୍କ ଧିମା ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଏହିଭଳି କହିଲେ ଅଧିନାୟକ କୋହଲି

28/06/2019 at 1:32 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୮/୬ : ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିଶ୍ୱକପ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ୧୨୫ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପୁଣିଥରେ ସଙ୍କଟରେ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ୭୨ ରନ ଓ ଧୋନି ୫୬ ପନ କରି ଟିମକୁ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ବୋଲନ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ କୋହଲି ଧୋନିଙ୍କ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । କୋହଲି କହିଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଧୋନି ଭଲ ଫର୍ମରେ ନଥାନ୍ତି ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଅନେକ ଆଲୋଚନା କରିଥାନ୍ତି ।  

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଧୋନିଙ୍କ ଧିମା ଖେଳକୁ ନେଇ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଲୋକ ନାନା କଥା କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଧୋନି ଦଳକୁ ସମ୍ଭାଳି ଏକ ମଜବୁତ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇଥିଲେ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଧୋନି ରଶିଦ ଖାନଙ୍କ ବଲରେ ଷ୍ଟମ୍ପ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଓଭରରେ ୧୬ ରନ କରି ଧୋନି ଦଳକୁ ଭଲ ସ୍କୋର ଦେଇଥିଲେ ।

କୋହଲି ଧୋନିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନି ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି ମିଡିଲ ଓଭରରେ କଣ କରିବାକୁ ହେବ । ସେ ଯେବେ ଭଲ ଖେଳିପାରିନଥାନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଲୋକ ନାନା କଥା କୁହନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଛାଡି ପାରିବ ନାହିଁ କାରଣ ସେ ଦଳକୁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଦଳକୁ ୧୫-୨୦ ରନ ଦରକାର ପଡିଥାଏ, ସେହି ସ୍ଥିତିରେ ଧୋନି ହିଁ ଜାଣିଥାନ୍ତି ସେହି ରନ କିଭଳି କରାଯାଇପାରିବ ।

ବିରାଟ ଧୋନିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କାଲକୁଲେଟ କରି କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଥାନ୍ତି । ସେ କ୍ରିକେଟର ଲିଜେଂଡ ଏବଂ ଏହା ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛେ । ଧୋନିଙ୍କ ଅନୁଭବ ୧୦ ରୁ ୮ ଥର ଦଳ ପାଇଁ କାମ କରିଥାନ୍ତି । ବହୁତ କାମ ଏମିତି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କ୍ରିଜରେ ରହି ଫିଡ଼ବ୍ୟାକ ଦେଇଥାନ୍ତି ଯେ କେଉଁ ସ୍କୋର କେଉଁଠାରେ ଠିକ ରହିବ । କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଶେଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ହାଇ ସ୍କୋରିଂ ନଥିଲା । ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ଏତେ ଭଲ ନଥିଲା । ତଥାପି ଦଳର ଫିଲଡିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଦଳ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି ।  

   Related Posts