Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଫସିଗଲେ କୋହଲି : ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ମ୍ୟାନ ସାମୀଙ୍କୁ ଟିମରୁ ବାହାର କରିଦେବେ କି ?

28/06/2019 at 5:42 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୮/୬ : ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ବିଜୟ ରଥରେ ଆଗକୁ ବଢି ଚାଲିଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଟିମ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ପିଡ଼ ବୋଲର ଚୟନ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର କାରଣ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ । ଜୁନ ୧୬ ତାରିଖରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବା ବେଳେ ସ୍ପିଡ଼ ବୋଲର ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଆହତ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ପାରିନଥିଲେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଜାଗାରେ ମହମ୍ମଦ ସାମୀଙ୍କୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ସାମୀ ଉଭୟ ମ୍ୟାଚରେ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ସାମୀ ୪ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ସାମୀଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି ।

ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଫିଟ ହେବ ପରେ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନରେ ସାମୀଙ୍କ ଜାଗାରେ ପୁଣି ଖେଳିବ ନା ନାହିଁ । କୋହଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ପାଇଁ ସାମୀଙ୍କୁ ଟିମରୁ ବାହାର କରିଦେବେ କି ?

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଟିମ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ବଡ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ଫସି ଯାଇଛନ୍ତି । ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାହା ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନରୁ ବାହାରିବେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଟିମରେ ମହମ୍ମଦ ସାମୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବା ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଫେରିବେ ନ ନାହିଁ ସେନେଇ ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । 

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ବୁମରାହା, ସାମୀ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଏକସଙ୍ଗେ ଟିମରେ ସାମିଲ କରାଇବା ସମ୍ଭବ ହେବନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ କିମ୍ବା ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଇଲେଭେନରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ପଡିବ । ନଚେତ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବାହାରିଗଲେ ଟିମର ସନ୍ତୁଳନ ବିଗିଡି ଯାଇପାରେ ।

ଭୂବନେଶ୍ୱର କୁମାର ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୩୦ ତାରିଖରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳି ପାରନ୍ତି । ଯଦି ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ସେ ଫିଟ ହୋଇଯାନ୍ତି ତାହେଲେ ଟିମ ପ୍ରବନ୍ଧନଙ୍କୁ ଟିମ ଚୟନ କରିବା ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ଖଟିବାକୁ ପଡିବ । କାରଣ ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ଜାଗାରେ ଖେଳି ସାମୀ ଆଫ୍ଗାନ ବିପକ୍ଷରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ କରିଛନ୍ତି । ଲଗାତାର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୪ଟି ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts