Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଧୋନୀଙ୍କ ଠାରୁ ମାତ୍ର ୨୫ ରନ୍‌ପଛରେ କୋହଲି, ବୁଧବାର ହାମିଲଟନ୍‌ରେ ନୂଆ କିର୍ତ୍ତୀମାନ କରିବେ ରେକର୍ଡବ୍ରେକର !

28/01/2020 at 3:49 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୮/ ୦୧ –  ରେକର୍ଡ କରିବା  ଅପେକ୍ଷା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାର ଦକ୍ଷତା ଓ ସଫଳତା ପାଇଁ ବୋଧ ହୁଏ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବେଶି ଭଲପାଆନ୍ତି  କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶଂସକ । ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଖୁବ ଶିଘ୍ର ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବେ ବୋଲି ଭରସା ବେଶି । ତେବେ ସେ ଭାଙ୍ଗିବେ ଆଉ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ରେକର୍ଡ । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ରେକର୍ଡ । ବ୍ୟବଧାନ ମାତ୍ର ୨୫ ରନ୍ । ସେହି ୨୫ ରନ୍‌ କରି ଧୋନୀଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବାପରେ ବିରାଟ ହେବେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ । ଆଉ ବଡ଼ କଥାଟି ହେଲା  ବିରାଟଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ସୁଯୋଗ ଖୁବଶିଘ୍ର ହିଁ ରହିଛି ।  ଅର୍ଥାତ୍ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ହାମିଲଟନ୍‌ରେ ବୁଧବାର ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୋହଲି ଭାଙ୍ଗିପାରିନ୍ତି ଧୋନୀଙ୍କ ରେକର୍ଡ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ତିନିଜଣ ବିଖ୍ୟାତ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ୧୧୧୨ ରନ୍‌ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଟ କପ୍ତାନ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ ୧୧୪୮ ରନ୍‌ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକ ପାପ୍ ଡ୍ୟୁପ୍ଲେସି ୧୨୭୩ ରନ୍‌ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ଧୋନୀଙ୍କ ଠାରୁ ମାତ୍ର ୨୫ ରନ୍‌ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି କୋହଲି । ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଏହି ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ବୁଧବାର କୋହଲି ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳ ହେବେ ବୋଲି ପ୍ରଶଂସକ ଆଶାବାଦୀ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ  କୋହଲି ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ପ୍ଲସ୍ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଅଧିନାୟକ ତାଲିକାରେ ବି ଏକ ରେକର୍ଡଧାରୀ । ଯଦିଓ ସେ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ପ୍ଲସ ସ୍କୋର କରିବାରେ ଟପ୍‌ ଅଧିନାୟକ ତାଲିକାର ରେକର୍ଡଧାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ସହ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ୫୦ ପ୍ଲସ ରେକର୍ଡରେ ସମାନ ସଂଖ୍ୟାରେ ଅଛନ୍ତି ଡୁପ୍ଲେସି ଏବଂ ୱିଲିୟମସନ । ଏହି ତିନି ଅଧିନାୟକ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୮ ଥର ଲେଖାଏଁ ୫୦ ପ୍ଲସ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିଥିବା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି କୋହଲି । ସେ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ  ୫୦ ଟି ଛକ୍କା ମାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ସର୍ବାଧିକ ଛକ୍କା ମାରିଥିବା ଅଧିନାୟକ ହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଇଓନ ମୋରଗାନ୍ । ସେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ମାରିଛନ୍ତି ୫୭ ଛକ୍କା  ।

ଚଳିତ ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍‌ରେ ଭାରତ ୨-୦ ରେ ସିରିଜ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ହାମିଲଟନ୍‌ରେ ବୁଧବାର ତୃତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବେଶ୍‌ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତାମୂଳକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା ରହିଛି ।

   Related Posts