Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||

କମଳନାଥ ଯାହାକୁ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ହଟାଇଲେ ତାଙ୍କୁ ମୋଦି ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲେ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ କ’ଣ

3/02/2019 at 12:36 PM

ଭୋପାଲ ୩|୨: ଫେବୃଆରୀ ୨ ତାରିଖରେ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଋଷି ଶୁକ୍ଳଙ୍କୁ ୪ ଦିନ ତଳେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଳନାଥ ବାହାର କରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ହାଉସିଂ କର୍ପୋରେସନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେକ ପଦବୀ ଠାରୁ ହାଉସିଂ କର୍ପୋରେସନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦବୀ ନ୍ୟୁନ ବୋଲି ବିଚାର କରାଯାଏ । ତେବେ ବଦଳିର ୪ ଦିନ ପରେ ଶୁକ୍ଳାଙ୍କୁ ମୋଦି ସରକାର ବଡ ଉପହାର ପ୍ରଦାନ କରି ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରିଛନ୍ତି ।


ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଜେପି ସରକାର ଥିବା ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ଚୌହାଣ ୨୦୧୬ ମସିହା ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଶୁକ୍ଳାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରିଥିଲେ । ଶୁକ୍ଳା ଶିବରାଜ ଚୌହାଣଙ୍କ କୋଟରୀରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିଲେ । ଶୁକ୍ଳାଙ୍କୁ ସିବିଆଇ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦବୀରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯିବା ପରେ ଶୁକ୍ଳାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ସେ ଜଣେ ନିଷ୍ଠାବାନ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ବୋଲି ଶିବରାଜ ଟୁଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଠିକ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଦର୍ଶାଇ ଶୁକ୍ଳା ପ୍ରାୟ ଦେଢ ମାସ ଧରି ଛୁଟିରେ ରହିଥିଲେ ।


କମଳନାଥ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ହୁଏତ ଛୁଟିରେ ଯିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା । ତେବେ କମଳନାଥ ତୁରନ୍ତ ସେଭଳି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇନଥିଲେ । ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ଲଗାତର ୩ ଜଣ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ହତ୍ୟା ହେବାପରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶୁକ୍ଳା ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ହାଉସିଂ ବୋର୍ଡକୁ ବଦଳି କରାଯାଇଥିଲା ।


ଋଷି ଶୁକ୍ଳା ମୂଳତଃ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଗୁଆଲିଅର ବାସିନ୍ଦା । ଆଇପିଏସରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପୋଷ୍ଟିଂ ରାୟପୁରରେ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଦମୋହ, ମନ୍ଦସୋର ଏବଂ ଶିବପୁରରେ ଏସପି ଭାବେ କାମ କରିଥିଲେ । ୨୦୦୯ରୁ ୨୦୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ରାଜ୍ୟ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗର ଏଡିଜି ଭାବେ କାମ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୬ ମସିହା ଜୁଲାଇ ମାସରେ ସେ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts